Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Akcizų taikymas integruojantis į Europos Sąjungą (ES)

Akcizų taikymas integruojantis į Europos Sąjungą (ES)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Valstybės finansai. Akcizo mokesčio atsiradimas Lietuvoje. Lietuvos integracija į Europos Sąjungą. Lietuvos Respublikos akcizų įstatymas, įsigaliojęs 1994 metų balandžio 12 dieną. Lietuvos Respublikos akcizų įstatymas, įsigaliojęs 2002 metų liepos 1 dieną. Papildomi įstatymai: Lietuvos Respublikos cukraus mokesčio įstatymas, Lietuvos Respublikos prekių apyvartos mokesčio įstatymas Lietuvos Respublikos akcizo įstatymo pakeitimo įstatymas. Akcizo mokesčio tarifų palyginimas (prieš įstojimą į Europos Sąjungą ir po).

Ištrauka

Lietuvoje, kaip ir daugelyje užsienio šalių kai kurios prekės (paslaugos) apmokestinamos akcizo mokesčiu, kuris svarbus papildant nacionalinio biudžeto pajamas. Užsienio praktika rodo, kad akcizai dažnaiusiai nustatomi prekėms ar paslaugoms, kurios turi neelastingą paklausą (kaina didėja, o apmokestinamųjų objektų paklausos apimtis keičiasi mažai ar visai nesikeičia). Įvedant akcizų mokestį, siekiama papildyti ne tik valstybės biudžetą lėšomis, bet ir apriboti vartojimą kai kurių prekių (paslaugų), pavyzdžiui, alkoholio, tabako gamynių. Aiškinama, kad akcizais apmokestinamos ne pirmo būtinumo prekės ar paslaugos.
Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 2 straipsnio pirmosios dalies 2 punkte akcizas yra nurodytas kaip viena iš mokesčio rūšių. Šiame straipsnyje sąvoka "mokesčiai" apima mokesčius ir rinkliavas.
Akcizas – tai vienas pagrindinių pajamų šaltinių valstybės (savivaldybės) funkcijoms vykdyti. Akcizas, kaip mokestis, yra nustatytas Akcizų įstatyme.
Vienas iš akcizo ypatumų yra tai, kad jis yra prekių kainos elementas. Taigi akcizo tarifu reguliuojama ir atitinkamos prekės kaina. Akcizas yra netiesioginis mokestis. Netiesioginiai mokesčiai – tai mokesčiai, kuriuos sumoka vartotojas pirkdamas prekę, o surinktą mokestį deklaruoja ir perveda į biudžetą įmonės. Jį moka tik atitinkamos prekės vartotojas, t.y. galutinis mokėtojas yra pirkėjas. Akcizas yra vienas iš valstybės biudžeto pajamų šaltinių. Akcizu taip pat yra reguliuojamas prekių importas, kas leidžia ginti šalies gamintojų interesus. Tuo siekiama Konstitucijos 46 straipsnio antrojoje ir trečiojoje dalyse įtvirtinto valstybės tikslo – remti ūkines pastangas bei visuomenei naudingą iniciatyvą ir ūkinę veiklą reguliuoti taip, kad ji tarnautų bendrai tautos gerovei.
Paskelbus Lietuvos Nepriklausomybę šimtai apyvartos mokesčių ir konfiskaciniai pelno mokesčiai faktiškai buvo pagrindiniai biudžeto pajamų šaltiniai. Pereinamojo laikotarpio pradžioje privačiojo sektoriaus ekonominei veiklai pereinant į šešėlinę ekonomiką, mokestinės įplaukos mažėjo. Siekiant pakeisti šią kryptį, biudžeto pajamos visiškai pertvarkytos įvedant naujus, rinkos ekonomikai tinkančius mokesčius. Visų pirma svarbiausia yra bendrojo akcizo ir vėliau pridėtosios vertės mokesčio įvedimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis44.3 KB
AutoriusOlga
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Akcizu taikymas integruojantis i Europos Sajunga (ES) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą