Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Lizingas. Lizingo atsiradimo istorija ir vaidmuo

Lizingas. Lizingo atsiradimo istorija ir vaidmuo

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Lizingo atsiradimo istorija ir vaidmuo ekonomikoje. Lizingo procesas. Lizingo objektas ir subjektas. Santrauka. Lizingo ir kredito linijos skirtumai. UAB "Hanza lizingas" paslaugų plėtojimas Lietuvoje. Autolizingas. Būsto lizingas. Išvados. Lizingo sandorio schema.

Ištrauka

Lizingas – savita finansavimo forma. Lizingas egzistuoja jau daug metų, labai sparčiai paplito JAV, Europoje, o dabar vis labiau populiarėja ir Lietuvoje. Darbe tiriamas lizingas kaip alternatyvus finansavimo šaltinis. Ši darbo tema pasirinkta neatsitiktinai. Šiandieninės ekonominėmis sąlygomis daugelis įmonių sprendžia finansines problemas, kylančias dėl pinigų stokos. Plečiant įmonės veiklą, vadovams reikia rinktis iš kokių šaltinių finansuoti naujus projektus. Neišsivysčiusiose užsienio šalių kapitalo rinkose dažnai nėra didelio išorinių kapitalo kaupimo šaltinių pasirinkimo. Kaip alternatyva bankinėms paskoloms, išsivysčiusiose Vakarų Europos šalyse ypač paplitusi tokia finansavimo rūšis kaip lizingas. Lietuvoje taip pat vis daugiau įmonių supranta, kad investicijoms naudoti vien tik nuosavą kapitalą neefektyvu – užšaldomos apyvartinės lėšos, sulėtėja įmonės plėtros procesai. Šiuo metu Lietuvoje augant ekonomikai, plečiasi ir lizingo rinka.
Lizingo rinkos augimą lemia geri šalies bendrovių lūkesčiai bei didėjančios investicijos, išaugusi buities ir vartojimo prekių paklausa. Lizingo bendrovių klientus vilioja vis palankesnės sąlygos – sumažėjusios pradinės įmokos, ilgesni terminai ir smunkančios palūkanos. Šiame darbe nagrinėjama lizingo bendrovės "Hanza lizingas" patirtis Lietuvoje, lentelių ir grafikų pagalba pateikiami autolizingo ir būsto lizingo rodikliai.
Teorinėje kursinio darbo dalyje kalbama apie lizingo atsiradimo istoriją ir jo vaidmenį ekonomikoje, apibrėžiamos pagrindinės lizingo charakteristikos, pateikiami lizingo sandorio etapai, taikymo principai ir jo privalumai.
Darbo tikslas – giliau susipažinti su lizingu, pagrindinį dėmesį skiriant jo įvertinimui, o taip pat išnagrinėti vienos iš stambiausių lizingo bendrovių veiklos perspektyvas ir patirtį Lietuvoje .
Darbo uždaviniai:
• apibūdinti lizingo vaidmenį ekonomikoje;
• apibrėžti pagrindines lizingo charakteristikas ir lizingo proceso etapus;
• apžvelgti UAB "Hanza lizingas" pagrindinius veiklos aspektus.
Rašant darbą panaudoti šie tyrimo metodai – stebėjimas ir analizė. Pagrindiniu duomenų šaltiniu buvo Lietuvos Lizingo Asociacijos duomenys bei AB banko "Hansabankas" 2004 m. veiklos ataskaita, dalis informacijos buvo paimta iš laikraščių ir interneto. Darbas yra aktualus ir savo nagrinėjama tema ir pateiktais duomenimis, jis yra naujas savo teorinių ir faktinių duomenų, svarbiausių klausimų išdėstymu ir apibendrinimu. Esminiai kursinio darbo apibendrinimai yra pateikiami išvadose, o keli priedai, kaip pagalbinė medžiaga, papildo kai kuriuos nagrinėjamus klausimus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-29
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis115.78 KB
AutoriusAna
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasLekt. A. Savaniauskas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lizingas. Lizingo atsiradimo istorija ir vaidmuo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Lekt. A. Savaniauskas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą