Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Ofšorinės įmonės (2)

Ofšorinės įmonės (2)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Ofšorinės įmonės statusas. Kuo ofšorinės įmonės skiriasi nuo kitų įmonių. Ofšorinių įmonių trūkumai. Ofšorinio verslo teisėtumas. Ofšorinis verslas ir Lietuvos įstatymai. Ofšorinio verslo prasmė ir perspektyvos. Specializuotos ofšorinės struktūros. Ofšorinių įmonių formos : precedentinė ir kontinentinė teisės sistemos. Ofšorinių įmonių rūšys. Bendrijos. Užsienio įmonių padaliniai ir atstovybės. Akcinės bendrovės (kompanijos, korporacijos. Ofšorinių įmonių mokesčių planavimas. Finansinė atskaitomybė. Apmokestinimas. Ofšorinių įmonių veiklos apribojimai. Ofšorinių įmonių registravimo savikaina. Ofšorinių įmonių registravimo procedūra. Ofšorinio verslo dalis pasaulinėje ekonomikoje. Jurisdikcijų zonos. Lietuvos vidiniai teisės aktai, reguliuojantys ofšorinį verslą. Lietuvos Respublikos pasirašytos tarptautinės sutartys, reguliuojančios ofšorinį verslą.

Ištrauka

Ofšorinė įmonė (angl. Už kranto, užsienyje) - tai sąvoka, apibūdinanti ypatingą organizacinį bei juridinį įmonės statusą, kuris padeda sumažinti mokesčius.Toks statusas yra susijęs su griežtais reikalavimais vykdyti gamybinę, prekybinę, paslaugų ar kitą veiklą už tos jurisdikcijos, kurioje ši ofšorinė įmonė yra registruota, ribų.
Ofšorinį verslą sudaro ofošorinių įmonių įkūrimas bei jų valdymas valstybėse bei valstybių tam tikrose teritorijose (ofšorinėse zonose), kur mokesčių tarifai yra itin maži arba kur mokesčių tam tikroms verslo sritims iš viso nėra.Ofšorinio verslo sferai taip pat priklauso ir ofšorinių bankų, ofšorinių draudimo kompanijų, trestų kūrimas, tarpinių bei holdingo firmų veikla, taip pat įvairiausios ofšorinių struktūrų teikiamos finansinės paslaugos.
Tik vykdant reikalavimus, kuriuos kelia tokiai įmonei registravimo jurisdikcijos norminiai aktai, kompanija yra atleidžiama nuo visų arba bent jau daugumos mokesčių, t.y. tampa ofšorine įmone. Įstatymai dažniausiai reikalauja, kad tokios įmonės valdymas būtų vykdomas už registravimo jurisdikcijos ribų. Dažniausiai tai taikoma ir realiai veikiančiam biurui.Kitaip tariant, ofšorinė įmonė negali būti rezidente, t.y. negali vykdyti jokios veiklos jurisdikcijoje, kurioje ji yra registruota.
Svarbią ofšorinių paslaugų dalį sudaro finansinės paslaugos fiziniams ir juridiniams asmenims. Teisine prasme ofšorinė įmonė niekuo nesiskiria nuo kitų įmonių.Ji yra lygiateisis ūkinių teisinių santykių subjektas ir gali dalyvauti sandoriuose lygiomis teisėmis su kitais fiziniais bei juridiniais asmenimis.
Pagrindiniai ofšorinės įmonės ypatumai yra susiję su jos nerezidentiniu statusu.Nerezidentinis statusas reiškia, kad įmonės valdymo ir kontrolės centras yra už įmonės registravimo jurisdikcijos (valstybės ar jos tam tikros teritorijos) ribų, t.y. užsienyje.Tokios įmonės funkcionavimui paprastai užtenka formalių atributų : savininkų, direktorių, įstatų, steigimo akto, akcininkų susirinkimų protokolų bei banko sąskaitos.
Ofšorinė įmonė gali turėti atsovybes ar kitokius padalinius užsienio valstybėse, tačiau daugeliu atvejų ofšorinė įmonė veikia neturėdama realiai egzistuojančio biuro.
Ofšorinės įmonės savininko konfidencialumą užtikrina nominalių savininkų ir nominalių direktorių institutai.Kompanijos registravimo dokumentuose nurodomi ne tikrųjų savininkų, o vadinamųjų nominalių (formaliai einančių pareigas už sutartą mokestį) asmenų anketiniai duomenys.Nominalių savininkų paslaugos yra užsakomos per sekretorines kompanijas, su kuriomis ryšį palaiko ofšorinio verslo konsultantai.
Daugeliu atveju ofšorinės įmonės direktoriumi gali tapti jos realus savininkas.Tačiau dažniausiai ofšorinės įmonės direktoriumi yra asmuo, kuris tik formaliai eina direktoriaus pareigas.Faktiškai jis prisiima tik įsipareigojimą neatlikti jokių veiksmų, nenumatytų nominalių paslaugų teikimo sutartyje.
Daugelio Europos valstybių teisės normos leidžia vykdyti ofšorinę veiklą.Kai kur įmonėms, atleistoms nuo mokesčių mokėjimo, leidžiama turėti realiai veikiantį biurą.
Ofšorinio verslo būdai bei jų įgyvendinimas tampa vis įvairesni.Pagal šiuolaikines ofšorines schemas veikia ne tik korporatyvinio tipo įmonės , tačiau ir kitos ūkinės-teisinės veiklos struktūros.Ofšoriniame versle vis dažniau yra sutinkamos ribotos atsakomybės kompanijos (LLC) ir kai kurios kitos kombinuotos įmonių formos.Ofšorinis verslas vystosi itin sparčiai.Ofšorinėms įmonėms atitenka labai platus veiklos ratas, atsiranda naujos galimybės ir pinigų panaudojimo sferos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis28.41 KB
Autoriusraimis
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ofsorines imones (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą