Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Elektroninės komercijos apžvalga (atsiskaitymo metodai)

Elektroninės komercijos apžvalga (atsiskaitymo metodai)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Elektroninė komercija "Internete". Bankų vaidmuo elektroniniams atsikaitymams. Atsiskaitymo būdai ir modeliai. Lietuvos elektroninė komercija (atsiskaitymo būdai). Išvados.

Ištrauka

1998m. rugsėjo 3d. Airijos sostinėje Dubline įvyko unikalus tarpvalstybinio komunikato aktas, kuriame dalyvavo JAV prezidentas Billas Clintonas ir Airijos premjeras Bertie Ahernas. Priešingai nei kiti JAV prezidento pasirašyti aktai, šis turės simbolinę reikšmę elektroninės komercijos istorijoje, kadangi minėtasis dokumentas Dubline buvo pasirašytas elektroniniu būdu – naudojant "Smart Card" korteles su specialiu elektroniu kodu. Abu šalių vadovai turėjo įdėti korteles su specialiai jose išsaugotu elektroniniu kodu. Abu šalių vadovai turėjo įdėti korteles į specialų skaitytuvą ir surinkti slaptą kodą. Šitaip buvo sugeneruotas ir elektroninėje "Smart Card" kortelėje išsaugotas dokumento parašas. Pati kortelė buvo pridėta prie komunikato teksto.
Daug valdžios atstovų, verslininkų ir šiaip privačių asmenų visame pasaulyje dabar jau supranta, kad panašią technologiją galima naudoti ne tik pasirašant sutartis, bet ir gerokai paprastesniuose dalykuose: atsiskaitant už prekes, pervedant pinigus į sąskaitas, atliekant užsakymus – trumpai tariant, viskam kas susiję su elektronine komercija.

Kol kas didžioji dalis "Interneto" prekybos atsiskaitymų atliekama nurašant lėšas iš kredito kortelių. Tam naudojamos paprastos HTML formos su SSL šifravimu. Žinoma užsakovas turi teisę pareikaluti popierinės sąskaitos už paslaugą ar prekę – bent jau kol kas.
SET (Secure Electronic Transactions) protokolas taip pat pajudėjo iš mirties taško. Šis protokolas, remiamas tokių žinomų firmų, kaip "Visa Internacional" ir "MasterCard", pumpuoja energiją iš nemažiau žinomų technologijos banginių: IBM, "Microsoft", "Hewlett-Packard".
SET užtikrina autentifikuotą atsiskaitymų sistemą, įtraukiančią pirkėją, pardavėją, abiejų šalių bankus ir sertifikatų laidavimo centrą, suteikianti visoms likusioms pusėms saugius SET pasus. Nepaisant sistemos sudėtingumo, ji yra siūloma kaip vienintelė išbandyta technologija, kuri būtų saugesnė net už tiesioginius, nekompiuterinius atsikaitymus, nes pardavėjas niekada netgi nesužino pirkėjo kredito kortelės numerio, todėl negali juo piktnaudžiauti. Paskutinė programos "Microsoft Wallet" versija, kuri jau yra įtraukta į "Microsoft Internet Explorer 5.0", palaiko SET standartą kliento "piniginėms" ir todėl yra tinkama naudoti SET atitinkančiuose sistemose tokiose kaip "CyberCash" ar "PaymentNet". Daug JAV kompanijų vadovų mano, kad elektroniniai atsiskaitymai pakeis jų verslo pobūdį. Europoje taip pat jaučiamas susidomėjimas šia tema ir žadama ryškesnė augimo kreivė. Nepriklausomai nuo to, ar mes čia, Lietuvoje, laikome save europiečiais, ar ne, elektroninių mokėjimų "Internete" era jau išaušo. Daugelis analitikų laukia "Interneto" komercijos "sprogimo" ir prognozuoja, kad 2002 metais jos apimtis turėtų išaugti iki 350 mlrd. JAV dolerių. Elektroninę komerciją galime apibrėžti kaip komercinius ryšius per nuotolį tarp partnerių, kurie perka ir parduoda prekes ar paslaugas, naudodamiesi kompiuteriais ir kompiuterių tinklų įranga. Toks elektroninis sandėris turi visas įprastiniam sandėriui būdingas fazes: sandėris turi būti sudarytas ir patvirtintas, prekės pristatytos ir už jas užmokėta. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-07
DalykasFinansų referatas
KategorijaFinansai
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis13.37 KB
Autoriusirmantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2000 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektronines komercijos apzvalga (atsiskaitymo metodai) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2000 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą