Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Juridinių asmenų apmokestinimo reglamentavimas

Juridinių asmenų apmokestinimo reglamentavimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Juridinio asmens sąvoka. Juridinių asmenų rūšys. Juridinių asmenų mokami mokesčiai. Akcizai. Atskaitymai nuo pajamų pagal Lietuvos Respublikos (LR) kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymą. Gyventojų pajamų mokestis. Įmonių ir organizacijų nekilnojamojo turto mokestis. Loterijų ir azartinių lošimų mokestis. Mokestis už aplinkos teršimą. Pelno mokestis. Pridėtinės vertės mokestis (PVM). Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Temos aktualumas: Pasirinkdama ir nustatydama palankiausias apmokestinimo ir mokestinių buhalterinės apskaitos organizavimo bei tvarkymo, finansinės atskaitomybės sudarymo taisykles įmonė formuoja tinkamiausias prielaidas (nepažeidžiant įstatymų reikalavimų) jos mokesčiams į valstybės ir savival¬dybių biudžetus optimizuoti bei teisingai apskaičiuoti mokesčių sumą. Galio¬jantys mokesčių įstatymai, kad ir kokie griežti, nelankstūs jie būtų, numato tam tikras alternatyvas apmokestinimo srityje. Verslo įmonė turi teisę rinktis vieną ar kitą mokesčių skaičiavimo, deklaravimo ar skatinimo būdus, konkrečias lengvatas. Kitaip tariant, mokesčių reglamentai leidžia įmonei pačiai apsispręsti dėl tam tikrų apmokestinimo nuostatų taikymo. Tokias galimybes nustato konkretūs norminiai aktai.
Tačiau juridiniai asmenys turi reglamentuotis ne vien norminiais aktais. Taip pat yra daug įstatymų, nutarimų ir kitokių teisės aktų patvirtintų vyriausybės, kuriais turi remtis juridinis asmuo. Kiekvienas juridinis asmuo užsiregistravęs juridinių asmenų registre ir kituose registruose tampa mokesčio mokėtoju. Kiekvieną mokestį reglamentuoja įstatymas, nutarimas ir šiais įstatymais juridinis asmuo turi remtis ir nepažeisti jų, kadangi už įstatymų pažeidimus gresia nuobaudos.
Tinkamas mokesčių buhalterinės apskaitos ir apmokestinimo taisyklių pasirinkimas, leidžiantis verslui optimizuoti mokėtinus mokesčius - tai, bene, vienas iš sudėtingesnių verslo įmonės mokesčių politikos klausimų.
Darbo tikslas: išanalizuoti juridinių asmenų apmokestinimo teisinį reguliavimą.

Darbo uždaviniai:
1. Aptarti juridinio asmens sąvoką;
2. Išanalizuoti juridinių asmenų mokamus mokesčius;

Darbo metodas: mokslinės – teorinės literatūros apžvalga ir analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-23
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20
Dydis45.26 KB
AutoriusEvaldas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridiniu asmenu apmokestinimo reglamentavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą