Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Pinigų laikymo ir atsiskaitymų organizavimas VĮ Šalčininkų miškų urėdijoje

Pinigų laikymo ir atsiskaitymų organizavimas VĮ Šalčininkų miškų urėdijoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Žemės ūkio finansų kursinis darbas. Pinigų laikymo ir atsiskaitymų organizavimas VĮ Šalčininkų miškų urėdijoje. Įvadas. Literatūros apžvalga. Pinigų laikymo organizavimas ir tobulinimas. Pinigų laikymas kasoje. Pinigų laikymas banke. Atsiskaitymų organizavimas ir tobulinimas. Atsiskaitymų su pirkėjais ir tiekėjais organizavimas. Atsiskaitymų už žaliavinę medieną tvarka ir sąlygos. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Mes visi kasdieniu patyrimu gerai žinome, kas tai yra pinigai, tačiau ne kiekvienas iš mūsų sugebės duoti tikrai mokslišką pinigų apibrėžimą. Nesunku ir įspėti, iš kur kyla sunkumai moksliškai apibrėžti pinigus. Pinigai pasireikšdavo žmonių istorijoje labai įvairiomis formomis, ne visuomet atlikdavo vienodas ir tas pačias funkcijas ir pagaliau šių dienų painaus gyvenimo sąlygomis pinigai, atrodo, virtę ne tik ekonominio, bet ir kultūrinio bei politinio gyvenimo pagrindu. Tasai nepastovus, nuolatos prie gyvenimo besitaikąs, tačiau drauge ir pats tą gyvenimą veikiąs pinigų vaidmuo ir sudaro didžiausią sunkumą pinigus apibrėžti. Juk ne be pagrindo jau nuo seno pinigai laikomi tokiu dalyku, kuris ne tik sunkiai nusakomas, bet ir kuris turi laibai įvairius, nevienodus apibrėžimus. Ne tik kiekvienas ekonomikos metodas turi savotišką pinigų sąvoką, bet dar ir tuo paties ekonomikos metodo šalininkai dažnai pateikia įvairius pinigų apibrėžimus.
Įvairiais laikotarpiais pinigai buvo suprantami skirtingai, tačiau jų pagrindinė paskirtis buvo ir yra ta pati – išmatuoti, palyginti atskirų prekių it paslaugų vertę. Pinigai naudojami kaip atsiskaitymo, mainų, įkainojimo, paskaitos ir įmonės veiklos efektyvumo priemonė.
Kasdieniniame gyvenime žmonės paprastai pinigais laiko tik konkrečius daiktus, kurie nuolatos atlieka pinigų funkcijas. Jais gali būti: valstybiniai ir bankiniai pinigai, notos, vekseliai, čekiai, procentiniai popieriniai ir kiti į juos panašūs daiktai.
Popieriniai ir dabar cirkuliuojančios monetos yra teisėtos ir privalomos mokėjimo priemonės, kurių niekas negali atsisakyti. Jų tiesioginis uždavinys yra tarpininkauti ekonominiams ryšiams, todėl jie dažniausiai vadinami grynaisiais arba gyvaisiais.
Moderni ekonomika neapsiriboja grynaisiais pinigais, jie čia vaidina viso labo pagalbinį, nereikšmingą vaidmenį – tik apie 1 proc. Pirkimų apmokama grynaisiais pinigais, o kita dalis negrynaisiais pinigais. Atsiskaitymas negrynaisiais pinigais, jų paplitimas – tai išvystytų piniginių santykių požymis. Tam būtinos prielaidos: pakankamas kreditinių santykių plėtojimas, ekonomikos subjektų (įmonių, gyventojų) laisvų piniginių lėšų laikymas bankuose.
Pagal šiuolaikinę sampratą atsiskaitymų sistema apima atsiskaitymų organizavimo principus, jų formas, priemones ir technologijas, jos dalyvių pareigas bei teises atsiskaitymo procese. Atsiskaitymai turi būti taip organizuojami, jie padėtų stiprinti pirkėjo bei tiekėjo savitarpio kontrolę, spartinti dokumentų bei kitų lėšų apytaką, mažinti atsiskaitymo operacijų darbo sąnaudas.
Mūsų laikais bankas užima labai svarbią vietą piniginių atsiskaitymų organizavimo procese. Jis yra ne tik pinigų surinkėjas ir atsiskaitymų tarpininkas, bet ir atsakingas konsultantas atsiskaitymų klausimais. Prieš nusprendžiant, kurį mokėjimo būdą pasirinkti, būtina įvertinti daugelį veiksnių atsiskaitymų rizikos požiūriu. Visos atsiskaitymų rūšys turi tiek privalumų, tiek trūkumų, ir tik konkrečios padėties analizė gali padėti nuspręsti, kokį atsiskaitymo būdą pasirinkti.
Pasaulio šalyse realiai egzistuoja daugybė atsiskaitymų negrynaisiais formų ir priemonių.tai gali būti atsiskaitymai mokėjimo pavedimu, debeto pavedimu, čekiais, vekseliais ir kitomis formomis.
Lietuvoje šiuo metu naudojamų piniginių atsiskaitymų būdų yra nedaug. Tai trukdo tobulėti Lietuvos piniginių atsiskaitymų sistemai, priartėti prie europinių standartų. Ne visi įmonių finansininkai žino apie kai kurių piniginių atsiskaitymų būdų naudojimo teikiamą naudą ir dėl žinių stokos neleidžia pasirinkti teisingą būdą.
Atsiskaitymams nemažai įtakos turi prekių ir paslaugų pirkimo – pardavimo tvarkos ir sąlygų aptarimas žodžiu ar raštu įformintoje sutartyje. Būtent tarpusavio sutartyse atsiskaitymų dalyviai numato atsiskaitymų tvarką ir sąlygas, ir jų pagrindu turi parengti atitinkamus pirminius apskaitos dokumentus.
Mano kursinio darbo tikslas aptarti pinigų laikymą įmonės kasoje ir banke, jų naudojimą atsiskaitymo prievolėms vykdyti, o taip pat sutarčių sudarymą bei galimus atsiskaitymo būdus ir mokėjimo priemones.
Tyrimo objektas yra pinigai ir atsiskaitymų organizavimo procesas.
Šį kursinį parašiau remiantis įvairių autorių knygomis
Kursinis darbas parašytas remiantis V. Vaškelaičio, V. Jurgučio ir kitų autorių knygomis, įvairių žurnalų straipsniais,o taip pat Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtais įstatymais ir teisės aktais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis53.56 KB
Autoriuseimantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2002 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdr. A. Novošinskienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pinigu laikymo ir atsiskaitymu organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • dr. A. Novošinskienė
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą