Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Tiesioginės užsienio investicijos

Tiesioginės užsienio investicijos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

Įvadas. Tiesioginių užsienio investicijų teoriniai aspektai. Tiesioginių užsienio investicijų samprata. Tiesioginių užsienio investicijų formos. Veiksniai, įtakojantys tiesiogines užsienio investicijas. Tiesioginių užsienio investicijų poveikis šalies ūkiui. Tiesioginių užsienio investicijų srautų analizės metodai. Tiesioginių užsienio investicijų aprašomoji statistika. Ekonometrinė analizė ir prognozavimas. Polinės (vienmatės) regresijos. Daugiamatės regresijos. Prognozavimas. Regresijos lygtis.. Slenkantis (slankusis) vidurkis. Eksponentinis išlyginimas. Trendas. Išvados.

Ištrauka

Dabartinėmis ekonominių procesų globalizacijos sąlygomis prekyba užleidžia tarptautinių ekonominių santykių varomosios jėgos pozicijas tarptautiniam kapitalo judėjimo procesui, kuris paskutiniais dešimtmečiais daro vis didesnę įtaką tarptautinei prekių, paslaugų ir technologijų srautų kaitai ir jų struktūrai. Nors pagrindinis vaidmuo tenka galingiausioms ir labiausiai ekonomiškai išsivysčiusioms valstybėms bei regionams, tačiau ir nedidelės šalys, siekiančios turėti efektyviai funkcionuojančios rinkos bei šalies ekonomiką, negali likti nuošalyje. Jos vis plačiau ir giliau įsitraukia į kapitalo eksporto procesus.
Lietuvai siekiant visaverčio įsijungimo į tarptautinio kapitalo judėjimą ir įmonėms aktyviau dalyvauti tiesioginiame užsienio šalių investavimo procese, taip pat sumažinti galinčius atsirasti tam tikrus nuostolius, yra svarbi nuosekli tiesioginių užsienio investicijų (TUI) plėtojimosi tendencijų bei jas įtakojančių veiksnių analizė ir statistinių duomenų susisteminimas. Tai atskleis į kokius pagrindinius ekonominius veiksnius reikia atkreipti dėmesį, kad TUI srautai didėtų, leis šalių įmonėms priimti tikslingus sprendimus, lemiančius ekonominį augimą, mažinti mokėjimų balanso neigiamumą, kuris yra įtakojamas ne vien tik importo ir eksporto, bet ir visų tiesioginių investicijų į skirtingus veiklos sektorius ir iš jų gaunamų pajamų, pelnyti pripažinimą ir didinti bendrąjį nacionalinį produktą.
TUI srautai šiame darbe nagrinėjami statistikos metodų pagalba.
Ekonominė statistika ─ tai valstybės ribose esančių reiškinių padėtis, jų būklės atspindys. Šiuo metu statistika suprantama kaip mokslas, nagrinėjantis masinius socialinius, ekonominius bei kitus reiškinius, kiekybiniu aspektu su jų kokybiniu turiniu vietos ir laiko sąlygomis.
Statistikos objektas ─ tai masinių socialinių ekonominių reiškinių kiekybinis aspektas su kokybiniu turiniu, kuris pavaizduojamas statistinių rodiklių pagalba. Tai gali būti gyventojai, gamyba, verslas, įvairūs kultūrinio ir politinio gyvenimo reiškiniai ir t.t.
Darbo tyrimo objektas – tiesioginių užsienio investicijų srautai Lietuvoje .
Darbo tikslas – išanalizuoti tiesioginių užsienio investicijų srautus Lietuvoje, naudojant aprašomąją statistiką, ekonometrinę analizę ir prognozuojant.
Darbo uždaviniai: pateikti tiesioginių užsienio investicijų sampratą, išanalizuoti jų srautus Lietuvoje, pateikiant duomenis bei jų statistines charakteristikas, ištirti tiesioginių užsienio investicijų priklausomybę nuo bendrojo vidaus produkto, eksporto, užimtųjų skaičiaus bei realaus efektyvaus lito kurso, pateikti tiesioginių užsienio investicijų srautų prognozę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-23
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis41 puslapis 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis796.12 KB
AutoriusDiana
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tiesiogines uzsienio investicijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

 • 2007-03-07 IP: 84.240.53.182
  waida sako

  siaip neblogas, tik visada maniau, kad TUI daro itaka BVP augimui, o ne BVP augimas skatina TUI..:)

 • 2006-09-24 IP: 85.206.198.182
  EdmisSs sako

  na man is pirmo zwilgsnio pasirode labai geras =]

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
 • Kursiniai darbai
 • 41 puslapis 
 • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
 • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą