Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Obligacijų paketo valdymas

Obligacijų paketo valdymas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Obligacijų rinkos efektyvumas. Iždo vekselių kurso dinamika. Palūkanų normos ekspertinė prognozė. Obligacijų reitingų kitimo įtaka kurso dinamikai. Pinigų, esančių apyvartoje, skelbimas. Išvados. Teoremos, susijusios su obligacijų vertinimu. Išgaubtumas. Trukmė iki išpirkimo. Obligacijos trukmė iki išpirkimo. Ryšys su obligacijos kurso kitimu. Išgaubtumo ir obligacijos trukmės tarpusavio ryšys. Laikinosios struktūros kitimas. Imunizacija. Imunizacijos samprata. Dėl imunizacijos kylančios problemos. Aktyvus obligacijų portfelio valdymas. Horizontinė analizė. Obligacijų SWAP (apsikeitimo) sandoriai. Imunizacijos sąlygos. Žaidimas pelningumo kreivėje. Obligacijų ir akcijų palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu obligacijų paketo valdymui naudojamus metodus galima suskirstyti į 2 grupes – aktyvus ir pasyvus metodas.
Pasyvus metodas remiasi sąlyga, kad obligacijų rinkos yra vidutinio efektyvumo laipsnio, t.y einamosios obligacijų kainos tiksliai reaguoja į visą investuotojųams prieinamą informaciją. Tokiu būdu obligacijos tiksliai vertinamos rinkoje ir duoda pelną, atitinkantį riziką. Neskaitant įsitikinimo, kad rinka teisingai įvertina obligacijas, pasyvių investuotojų tarpe susidariusi nuomonė, kad bandymai nuspėti palūkanų normas, nepasiteisina. Trumpai tariant, pasyvus obligacijų valdymo metodas grindžiamas tuo, kad bandymas išsirinkti obligacijas (t.y paaiškėjus, kad obligacijos įvertintos neteisingai.) ir kartu žaidimas terminais (pvz. ilgalaikių obligacijų pirkimas, jei numatomas palūkanų normos kritimas arba trumpalaikių obligacijų pirkimas, jei numatomas palūkanų normos kilimas) neduos investuotojui pelno, didesnio už vidutinį.
Aktyvus obligacijų valdymo metodas grindžiamas tuo, kad obligacijų rinka nėra tokia efektyvi ir kai kurie investuotojai gali gauti pelną, didesnį už vidutinį. Kitaip tariant, aktyvus obligacijų valdymo metodas reiškia, kad investuotojas arba sugeba nustatyti neteisingai įvertintus popierius, arba moka numatyti palūkanų normas ir teisingai pasirenka terminus
Darbe apžvelgsime šiuos du pagrindinius obligacijų paketo valdymo būdus. Iš pradžių apžvelgsime kai kuriuos dalykus, susijusius su obligacijų rinkos efektyvumu.
Darbas atliktas remiantis W.F.Sharpe "Investments" 16 skyriaus medžiaga. Taip pat naudoti keli papildomi šaltiniai.
Paminėsime tik keletą šios temos pagrindinių tyrimų. Pagrindinės išvados yra tos, kad obligacijų rinkos – nors ir ne visada - yra vidutinio efektyvumo. Kitaip tariant, obligacijų kainos atspindi praktiškai visą informaciją, kuri yra prieinama investuotojams. Nenuostabu, kad tai yra analogiška akcijų rinkos efektyvumo tyrimo rezultatams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-22
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis68.28 KB
AutoriusRoma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Obligaciju paketo valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą