Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Įmonės vertės nustatymo metodika ir jos naudojimo problematika

Įmonės vertės nustatymo metodika ir jos naudojimo problematika

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas įmonės vertės nustatymo metodika ir jos naudojimo problematika. Turto ir verslo vertinimas. Turto vertinimo subjektai. Turto vertinimo objektai. Turto vertinimo atvejai. Turto vertės nustatymo principai. Turto vertinimo metodai. Turto vertinimo pagrindai. Turto vertinimo atlikimo pagrindai. Turto vertinimas apmokestinimo ir kitais įstatymų nustatytais atvejais. Turto vertės nustatymo ir turto apskaitos ryšys. Turto vertinimo atlikimo tvarka. Turto vertės nustatymo metodo parinkimas. Turto vertinimo ataskaita. Turto vertinimo ataskaitos teisinis statusas. Ginčų dėl turto vertės nustatymo nagrinėjimo tvarka. Verslo vertinimo svarba ir aktualumas. Verslo vertinimo metodai ir jų problematika. Intelektualaus kapitalo vertinimo procesas. Intelektualaus kapitalo vertinimo metodai. Intelektualaus kapitalo ir jo vertinimo svarbos, kuriant pridėtinę vertę, teorinės analizės apibendrinimai. Verslo vertė. Išvados.

Ištrauka

Finansai kilęs iš angl.ž. "fine" – piniginė bausmė arba iš vok.ž. "fein" – šis žodis susijęs su suktybe, sukčiauti. Vokietijoje XVI a. finansai reiškė apgaulę, lupikavimą, neteisėtą priespaudą. Geriausiai tiktų kildinti iš lot.ž. "finare", o iš jo padarytas daiktavardis "finatio" – baigimas, kuris įvairiais laikais turėjo skirtingas reikšmes (pvz.: teismo bauda, valdovo užkrautą mokėjimą ir tt.) Vėliau imta finansus taikyti tik valstybei kai yra vykdomi mokėjimai. Kuomet pradėjo vystytis savivalda. Tuomet atsirado daug viešojo gyvenimo prievolių (soc. apsauga, švietimas ir panašiai). Finansų vardas pradėtas taikyti amatuose, prekyboje, žemės ūkio pajamų ir išlaidų apibudinime. Šiais laikais finansai apima finansų valdymą, investavimą.
Vertė – prekių (paslaugų) ar kito turto naudingumas tam tikru metu matas, nustatytas pagal atitinkamą vertinimo metodą. Vertė gali būti kelių pakraipų:
• rinkos vertė būtų apskaičiuota pinigų suma, už kurią galėtų būti parduotas turtas vertinimo dieną, sudarius tiesioginį komercinį sandorį tarp norinčių tą turtą parduoti ir norinčių turtą pirkti asmenų po šio turto pateikimo į rinką;
• atstatomoji vertė būtų vertinimo metu nustatyta pinigų suma, kurios reikėtų tokių fizinių ar eksploatacinių savybių objektui sukurti;
• naudojimo vertė – vertinimo metu apskaičiuota suma, atspindinti turto ekonominį naudingumą, kur naudingumas – tai turto geba tenkinti jo naudotojo poreikius konkrečiomis sąlygomis.
Darbo tikslas:
• Įvertinti įmonės vertės nustatymo metodiką ir jos naudojimo problematiką.
Darbo uždaviniai:
• Apžvelgti turto vertinimo subjektus, objektus, atvejus bei principus;
• Išsiaiškinti verslo vertinimo svarbą ir aktualumą;
• Apžvelgti turto vertinimo metodus
• Išsiaiškinti, kokios naudos gali atnešti tai, kad yra žinoma įmonės vertė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis35.69 KB
Autoriusedita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones vertes nustatymo metodika ir jos naudojimo problematika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą