Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Skolininko finansinė analizė

Skolininko finansinė analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Finansinės analizės esmė, tikslai, uždaviniai ir organizavimas. Finansinės analizės rūšys ir rodiklių klasifikavimas. Balanso analizė. Horizontalioji balanso analizė. Vertikalioji balanso analizė. Pelno (nuostolio) ataskaitos analizė. Finansinių pakitimų ataskaitos analizė. Pelningumo rodikliai. Pardavimų pelningumas. Investicijų pelningumas. Veiksnių įtaką pelningumui. Finansinės būklės analizė. Grynojo apyvartinio kapitalo analizė. Trumpalaikio mokumo analizė. Ilgalaikio mokumo rodikliai. Veiklos efektyvumo rodikliai. Bankroto tikimybė. Išvados. UAB" Audėjas" balanso ataskaitos už 2001 – 2003 metus. UAB" Audėjas" pelno (nuostolio) ataskaita. UAB "Audėjas" pelno paskirstymo ataskaita. UAB" Audėjas" finansinės būklės pakitimų ataskaita.

Ištrauka

Įmonės ūkinės veiklos analizė – tai ūkio vyksmo tyrimas, naudojant mokslo ir praktikos sukurtus būdus. Veiklos duomenys tyrinėjami, norint objektyviai atsakyti į klausimus: kokie yra verslo rezultatai per tiriamąjį laikotarpį, kodėl tokie rezultatai ir kokie jie galėjo būti efektyviau panaudojus resursus. Analizė visuomet tirs veiklos pasekmes per tam tikrą praėjusį laikotarpį ir vertina tiriamojo objekto finansinę būklę iki tam tikros datos.
Įmonės finansinė analizė yra ekonominės analizės plačiąją prasme sudėtinė dalis.
Finansinės veiklos analizės tikslus galima nusakyti taip:
Nuolat tirti ir vertinti įmonės finansų srautų tendencijas, finansinį stabilumą (būklę), išteklių naudojimą, neigiamų nuokrypių priežastis;
Tirti vidaus ir aplinkos veiksnių įtaką rezultatams, taip pat veiklos gerinimo galimybes;
Kontroliuoti ir vertinti visos įmonės prognozės planų vykdymą;
Suformuoti rodiklių sistemą finansiniams normatyvams apskaičiuoti, prognozinėms skaičiavimas atlikti;
Finansinės analizės pagrindinis metodas – dedukcinis, kuris palčiai naudojamas bet kokiose kompleksiniuose tyrimuose, kai nuo bendrų vertinimų pereinama prie atskirų sudėtinių dalių ar faktų nagrinėjimo. Taip pat yra naudojamas ir indukcinis metodas, kaip nuo atskirų veiklos sričių rezultatų ar faktų vertinimo formuojamas bendras įvaizdis ir išvados visos įmonės mastu.
Finansinėje analizėje naudojami įvairus būdai (priemonės, veiksmai, apskaičiavimai): santykinių ir vidutinių didžių, duomenų grupavimo, lyginamosios analizės, atskirų indeksų ir grandininių nuoseklių pakeitimų, balansinio tyrimo ir kt. Be to prie analizės arsenalo priskirtini ir įvairus naudojami formuliarai: lentelių formų blankai, diagramos, grafikai, schemos ir kitos analizės rezultatų pavaizdavimo priemonės ir kompiuterinės programinės priemonės.
Finansinės analizės informaciją naudoja įvairūs vartotojai ir įvairiems tikslams. Finansinės informacijos vartotojai yra įmonės vadovai, kreditoriai, investuotojai, tiekėjai ir pirkėjai, auditoriai, finansiniai konsultantai ir kiti. Visi vartotojai gali naudotis viešai pateikiama informacija – finansinėmis ataskaitomis.
Šio kursinio darbo tikslas – apžvelgti įmonės finansinės analizės eigą, pateikti pagrindinių, dažniausiai naudojamų, finansinių rodiklių ir koeficientų nomenklatūrą, paaiškinti jų ekonominę prasmę. Darbe bus panaudojamos UAB "Audėjas" finansinės atskaitomybės ataskaitų duomenys. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis43 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis231.06 KB
AutoriusVioleta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skolininko finansine analize [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą