Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Lietuvos monetarinės politikos ypatumai (2)

Lietuvos monetarinės politikos ypatumai (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Pinigų politika. Pinigai, bankai, monetarinė politika. Mainų priemonė. Vertės matas. Apskaitos vienetas. Mokėjimų priemonė. Taupymo, turto laikymo bei kaupimo priemonė. Kapitalo judėjimo tarpininkas. Pinigų pasiūla. Pinigų paklausa. Bankai. Monetarinės politikos praktine dalis. Išvada.

Ištrauka

Monetarinė politika (monetary policy)– tai centrinio banko politika, reguliuojanti pinigų masės didėjimo tempus ir palūkanų normos pokyčius.
Šios politikos ekonominė teorija remiasi tikėjimu, jog keičiant pinigų kiekį galima valdyto šalies ekonomikos augimą. Monetarinę politiką nustato šalies centrinis bankas. Monetarininkai tiki, kad infliaciją geriausia kontroliuoti pinigų kiekiu. Tarp pinigų kiekio ir verslų ekonominio aktyvumo lygio yra tiesioginis ryšys. Pavyzdžiui, esant nedidelėms palūkanoms, verslai noriau skolinasi pinigų ir investuos į savo plėtrą, o padidėjus vartotojų ir verslo išlaidoms – didės ir pinigų pasiūla. Tai reiškia, kad ekonominio nuosmukio metu "atpiginus" kreditus, galima atgaivinti ekonomiką. Antra vertus, kai kainos kyla ir ekonomika pasirodo esanti "perkaitusi", centrinis bankas gali paprasčiausiai sumažinti pinigų kiekį, didinant būtinojo rezervo ir bazinę palūkanų normas, o tai savo ruožtu padidins kitų bankų palūkanų normas ir sulėtins ekonomiką. Tokiu būdu sukuriama galimybė sustabdyti infliaciją. Taigi reguliuojant pinigų kiekio (masės) didėjimo
tempus ar palūkanų normos pokyčius, galima palaikyti monetarinę politiką, vykdant šalies vyriausybės ekonominio stabilizavimo strategiją.
Ekonominio sąstingio metu fiskalinė politika (valstybės iždo politika, reguliuojant vyriausybės išlaidas ir formuojant jos pajamas mokesčių dėka.) reikalauja jungti vartotojų bei verslo mokesčių mažinimą ir vyriausybės išlaidų didinimą. Monetarine politika šiuo laikotarpiu siekiama didinti pinigų pasiūlą, centiniam bankui panaudojant šias reguliuojančias priemones:
a) didinti vyriausybės vertybinių popierių pirkimą; b) mažinant bazinę palūkanų, arba diskonto normą ir c) bankų būtinųjų rezervų normas.

Tikslas:
išplėsti bei pagilinti žinias apie Lietuvos monetarinę politiką ir jos ypatumus.
Uždaviniai:
1. Sužinoti kas yra monetarinė politika;
2. Išsiaiškinti jos funkcijas;
3. Išsiaiškinti kokia pinigų politikos įtaka Lietuvos ekonomikai;
4. Kokią įtaka Lietuvos rinkai turės Euro įvedimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-18
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis53.36 KB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVijolė Satkauskienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos monetarines politikos ypatumai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Vijolė Satkauskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą