Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Palūkanų normos reguliavimas

Palūkanų normos reguliavimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Palūkanų esmė ir palūkanų norma. Palūkanų arbitražas. Tarptautinių palūkanų normų santykiai. Kodėl palūkanų norma kyla ir krinta. Skolinamųjų lėšų pasiūlos veiksniai. Skolinamųjų lėšų paklausos veiksniai. Priklausomybė tarp infliacijos ir palūkanų normos dydžio. Faktinė infliacija ir faktinė rinkos palūkanų norma. Palūkanų normos priklausomybė nuo ekonomikos ciklo. Palūkanų normos prognozavimas. Palūkanų normos rizikos valdymo priemonės. Apibendrinimas. Priedas.

Ištrauka

Procentinėmis pajamomis (pinigai už procentus) arba paprasčiausiai palūkanomis atliekant finansinius skaičiavimus vadinamas bet kokia forma skolinamų pinigų absoliutinis pajamų dydis: išduodant piniginę paskolą, parduodant į kreditą, atidarant taupomąją sąskaitą, įvertinant vekselius, įsigyjant obligacijų arba sertifikatų ir t.t.
Procentinis skolinimas egzistavo nuo žilos senovės. Pvz., Senovės Graikijoje paskolos siekdavo 10-36% metinių palūkanų. Dabartinėmis sąlygomis palūkanos - svarbiausias komercinių, investicinių, kreditinių sandorių, tarptautinių ekonominių sutarčių elementas. Sudarydami finansinę arba kreditinę sutartį, jos dalyviai (kreditorius ir skolininkas) aptaria palūkanų normos dydį - tai procentinių pajamų suma, išmokama per tam tikrą laikotarpį atsižvelgiant į paskolos sumą. Šis laikotarpis vadinamas priskaičiavimo laikotarpiu. Procentinės išmokos dydis apskaičiuojamas įvertinus paskolos dydį, jos terminą (trukmę), palūkanų normos dydį. Norma matuojama procentais natūrinių arba dešimtainių trupmenų. Jeigu naudojami natūriniai dydžiai, tai sandoriuose skaičiuojama 1/16 arba 1/32 tikslumu.
Procentai dažniausiai skaičiuojami diskretiniams laikotarpiams (diskretinės palūkanos) - tai metai, pusmečiai, ketvirčiai, mėnesiai. Kartais skaičiuojami kasdieniai prieaugiai. Analizuojant ilgalaikes operacijas, patogiausia skaičiuoti tolydųjį palūkanų prieaugį. Palūkanos pamažu išmokamos kreditoriui arba įtraukiamos į bendrą skolos sumą. Pirminės sumos didėjimas dėl palūkanų vadinamas pradinės sumos kaupimu.
Palūkanų norma atliekant kiekybinę finansinę analizę rodo ne tik skolos prieaugio sumą, bet taip pat labai plačiai naudojama kaip finansinių arba komercinių operacijų veiksmingumo (pelningumo) įvertinimo rodiklis. Ir ji nepriklauso nuo to, ar pinigų sumos buvo perduodamos tiesiogiai, ar kaupiamos.
Palūkanų norma gamintojams rodo piniginių lėšų naudojimo išlaidas, o namų ūkiams – pajamas arba atlyginimą už nepanaudotus pinigus vartojimo sektoriuje. Palūkanos mokamos už riziką bei susilaikymą nevartoti grynųjų pinigų. Rizika didėja, kai ilgėja kredito laikas, nes didėja tikimybė , kad pinigų skolintojui prireiks anksčiau, nei nustatyta paskolos grąžinimo data. Palūkanų norma didėja, kai skolinama mažai ar mažai žinomai firmai. Palūkanų normą veikia rinkos mechanizmas, t.y. jeigu pinigų pasiūla mažėja, tai palūkanų norma kyla, o jeigu pinigų pasiūla didėja, tai palūkanų norma krinta. Skiriama reali ir nominali palūkanų norma. Reali palūkanų norma – tai palūkanų norma, nustatyta atsižvelgiant į infliacijos lygį. Nominali palūkanų norma – tai palūkanų norma, susidaranti pinigų paklausos ir pasiūlos sąveikoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis35.22 KB
AutoriusMo
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2001 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Palukanu normos reguliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2001 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą