Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Elektroninės pranešimų ir atsiskaitymų sistemos

Elektroninės pranešimų ir atsiskaitymų sistemos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Elektroninės bankų sistemos, SWIFT'as - pasaulinė tarpbankinė telekomunikacinių finansinių pranešimų sąjunga (sistema), SWIFT'o sistemos pranešimų kategorijos, grupės ir tipai, SWIFT'o ryšių tinklas, Elektroninės tarpbankinių atsiskaitymų sistemos, Didžiosios Britanijos bankų automatizuota kliringo sistema BACS, Didžiosios Britanijos automatizuota kliringo sistema CHAPS, Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) tarpbankinių atsiskaitymų kliringo sistema CHIPS, Tarpbankinių atsiskaitymų organizavimas ir vykdymas Lietuvoje, Mokėjimo sistema LITAS, Elektroninė bankininkystė.

Ištrauka

Veikiančias elektronines bankų sistemas galima grupuoti į:
bankų pranešimų sistemas;
atsiskaitymų sistemas.
Pagrindinis skirtumas tarp jų yra tas, kad pirmosios atlieka tik operaty¬vinį bankų dokumentų persiuntimą ir saugojimą, o mokėjimų reguliavimas priklauso bankams dalyviams. Atsiskaitymų sistemos tiesiogiai susijusios su tarpusavio reikalavimų ir sistemos narių įsipareigojimų vykdymu. Pirmajai grupei priklauso tokios sistemos: SWIFT (Society for Wordwide Interbank Financial Telekomunication) ir BANKWIRE, antrajai - BACS (Bankers Au-tomated Clearing Services), CHIPS (Clearing Hause Interbank Payment Sis-tems) ir CHAPS (Clearing House Automated Payment Sistem).
Elektroninės sistemos taip pat skirstomos pagal šalių, dalyvaujančių per¬vedimuose ir atsiskaitymuose, skaičių: SWIFT organizuoja bankinių prane¬šimų persiuntimą dvišaliu pagrindu, t. y. tarp dviejų dalyvių, kai tuo tarpu BACS, CHIPS ir CHAPS reguliuoja mokėjimo įsipareigojimus daugiašaliu pagrindu.
Atsiskaitymai elektroninėmis priemonėmis atliekami tiesiogiai tarp ban¬kų arba tarpininkaujant automatizuotiems kliringo namams. Lietuvoje pas¬tarųjų vaidmenį atlieka Lietuvos banko Atsiskaitymų centras.
Dauguma banko teikiamų paslaugų yra tiesiogiai susijusios su telekomu¬nikacijos priemonių naudojimu. Be minėtų priemonių neapsieina šios ban¬ko paslaugos:
atsiskaitymai negrynaisiais;
bendradarbiavimas "bankas-klientas";
tarpbankinis bendradarbiavimas;
tarptautinis klientų bendradarbiavimas, besinaudojantis SWIFT ir ki¬
tomis elektroninėmis sistemomis.
Savo ruožtu kaip telekomunikacijos priemonės naudojama:
bendrojo naudojimo telegrafo ryšys;
bendrojo naudojimo telefonų tinklas;
išskirtinis telefonų tinklas;
teleksas;
faksimilinis ryšys (faksas);
kiti duomenų perdavimo tinklai.
Nuo 1986 metų pradėjo sparčiai plėtotis pranešimų apdorojimo sistemos (PAS), dar vadinamos elektroninio pašto sistemomis. PAS atsiradimui įta¬kos turėjo ryšių, kuriems nereikalingas tiesioginis kontaktas tarp siuntėjo ir gavėjo, vystymasis. Tai ypač svarbu siunčiant pranešimus dideliais atstumais ir esant laiko skirtumui. Vartotojas, turėdamas elektroninio pašto dėžutę ir norėdamas gauti pranešimą, gali nesinaudoti internetinio pašto programomis visą laiką, kaip to reikalauja dialoginės ryšių sistemos, o gali perskaityti at¬siųstus pranešimus jam patogiu laiku.
Elektroninis paštas suteikia galimybę bankams, firmoms ir jų filialams keistis operatyviais pranešimais bei oficialiais dokumentais. Tai svarbiausias bet kurios įmonės dokumentų apdorojimo būdas.
Elektroninio pašto privalumai:
greitis, perduodamų pranešimų patikimumas ir saugumas;
pranešimų apie tai, kad žinutė nusiųsta ir adresato perskaityta, ga¬
vimas;
galimybė siųsti bet kokio tipo pranešimus (tekstai, grafikai ir 1.1.);
galimybė perduoti informaciją ir kitokiais būdais, pavyzdžiui, praneši¬
mą, siųstą elektroniniu paštu, adresatas gali gauti faksu arba teleksu.
Naudojantis elektroninio pašto sistema, reikalingas modemas ir speciali programinė įranga. Perduodant pranešimus naudojami tiek bendrojo, tiek iš¬skirtinio ryšio kompiuterių kanalai.
Naudojant atitinkamą techninę ir programinę įrangą, galima sukurti spe¬cializuotus telekomunikacijų tinklus. Specialios keitimosi informacija formos padeda efektyviau naudoti tinklą, lyginant su bendrojo naudojimo režimu. Specializuotiems telekomunikacijų tinklams priskiriamos tarpbankinės elek¬troninių pranešimų ir mokėjimo sistemos. [ 1, p. 292 – 293 ] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-27
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis65.95 KB
Autoriusdaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. E. Martinaitytė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektronines pranesimu ir atsiskaitymu sistemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 36 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. E. Martinaitytė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą