Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Europos valiutų sistema iki euro įvedimo

Europos valiutų sistema iki euro įvedimo

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152
Aprašymas

Įvadas. Naujosios Europos Sąjungos valiutos įvedimas. Euro įvedimo eiga. Pirmasis euro įvedimo etapas. Antrasis euro įvedimo etapas. Trečiasis euro įvedimo etapas. Euro įvedimo įtaka rinkai. Verslo parengimas euro įvedimui. Tinkamo laiko pasirinkimas euro įvedimui įmonėje. Euro įvedimo įtaka įvairioms įmonės darbo sritims. Apskaita ir atskaitomybė. Finansai ir investicijos. Bankinės operacijos. Kainodara ir rinkodara. Programinė įranga. Sutartys ir teisės. Darbuotojų mokymas. Euras tarptautiniame kontekste. Investicijos ir finansinės operacijos euru. Mokėjimai euru. Prekių ir paslaugų kainų nustatymas euru. Oficialiosios tarptautinės atsargos eurais. Konvergencijos kriterijai. Kainų stabilumo kriterijus. Valdžios sektoriaus biudžeto pozicijos kriterijus. Valiutos kurso stabilumas. Ilgalaikių palūkanų normų kriterijus.

Ištrauka

Dabar Europos verslo visuomenė plėtoja savo veiklą visiškai naujoje ekonominėje aplinkoje. 1988 m. birželio mėn. Europos Sąjungos Vadovų Taryba patvirtino siekį nuosekliai sukurti Ekonominę ir pinigų sąjungą (EPS). Jau Euro įvedimo planuose vyravo nuomonė, jog bendros valiutos įvedimas ne tik sąlygos stabilumą EPS viduje , bet sukurs platesnę ekonominio ir valiutinio stabilumo zoną už EPS ribų.
Sėkmingas Euro įvedimas – vienas iš didžiausių laimėjimų šiuolaikinėje Europos ekonomikos istorijoje. Euras tapo antrąja pagal svarbą valiuta pasaulyje. Jis vis dažniau naudojamas tarptautiniams mokėjimams ir (kaip ir doleris) yra rezervinė valiuta.
Šio darbo tikslas - nusakyti Europos valiutų sistemoje vykusius pokyčius ir vyravusias tendencijas bendros valiutos įvedimo eigoje bei aptarti veiksnius, sąlygavusius Euro įvedimą bei išnagrinėti kliūtis, su kuriomis teko susidurti bendros valiutos priėmimo procese.
Darbo uždaviniai: atlikti išsamią naujos valiutos įvedimo eigos apžvalgą, remiantis ja, išanalizuoti bendros valiutos įvedimo priežastis ir pasekmes, remiantis apžvelgtomis tendencijomis nusakyti bendros Europos valiutos sistemos privalumus bei trūkumus, aptarti bendros Europos valiutų sistemos prognozes.
Visas darbas yra suskirstytas į keturias dalis: pirmojoje pateikiama trumpa naujosios Europos Sąjungos valiutos įvedimo apžvalga ; antrojoje aptariama euro įvedimo įtaka rinkai; trečiojoje kalbama apie eurą tarptautiniame kontekste, o ketvirtojoje dalyje pateikti konvergencijos kriterijai.
Kadangi bendros valiutos įvedimui buvo atliekama daug tyrimų, skaičiavimų bei suformuota daugybė teigiamų prognozių, galima kelti hipotezę, kad bendra valiuta, nors ir pakeitė valiutas, kurios daugelyje Europos valstybių šimtmečiais buvo laikomos nacionalinio suverenumo simboliais ir priemonėmis, leido ES piliečiams aiškiau suvokti savo europietišką identitetą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-18
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis47 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis311.39 KB
AutoriusMigle
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos valiutu sistema iki euro ivedimo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą