Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Pensijų reforma Lietuvoje (3)

Pensijų reforma Lietuvoje (3)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Senatvės pensijų sistemos esmė ir klasifikavimas. Pensijų sistemos reforma Lietuvoje. Pensijų reformos būtinumas Lietuvoje. Pensijų reformos esmė. Reformos vykdymo eiga. Pensijų kaupimo fondų valdymo įvertinimas. Investicinės veiklos įvertinimas. Gaunama grąža. Naujosios pensijų sistemos tobulinimas. Išvados.

Ištrauka

Naujoji pensijų sistemos reforma – tai palaipsnis perėjimas nuo dabartinės perskirstomosios pensijų sistemos prie sistemos, grindžiamos kaupimu. Joje dalyvauti gali tik dirbantys Lietuvos piliečiai, kurie yra draudžiami sodros pensijai.
Tokia sistema sudaro sąlygas žmonėms gauti didesnę senatvės pensiją ir susikurti patogesnį, oresnį ir savarankišką gyvenimą senatvėje. Kitaip tariant, žmogus pats gali sukaupti pinigų savo senatvei, o ne priklausyti nuo visuomenės ar ekonominės valstybės padėties. Lietuvos gyventojai kaupia lėšas privačiai pensijai savo asmeninėse sąskaitose pensijų fonduose. Tačiau dalyvavimas pensijų reformoje yra savanoriškas. Joje gali dalyvauti tie, kas tikisi gauti didesnę senatvės pensiją. Kaupiant lėšas privačiuose pensijų fonduose ir saugiai jas investuojant Lietuvos gyventojai, draudžiami valstybiniu socialiniu draudimu, turi galimybę sumažinti atotrūkį tarp pajamų lygio, kurį gauna dirbdami dabar, ir pajamų lygio, kurį gaus sulaukę pensinio amžiaus. Be to, dalyvaujant pensijų kaupimo sistemoje gyventojams nereiks sumažinti dabartinių savo pajamų mokant papildomas įmokas - pinigai kaupiamajai pensijai bus kaupiami iš Sodros lėšų. Privačiai sukauptos pensijos dydis priešingai nei valstybinė socialinio draudimo pensija nebus ribojamas.
Valstybė, siekdama apsaugoti pensijų reformos dalyvių interesus, nustatė griežtus pensijų kaupimo veiklos priežiūros reikalavimus. Pensijų fondų lėšos investuojamos pagal griežtai įstatymuose reglamentuojamą tvarką, be to, pensijų fondo turtas yra atskirtas nuo fondą valdančios įmonės turto. Pensijų fondų lėšų investavimą prižiūri depozitoriumas, kuris tvarko pensijų fondo lėšų apskaitą ir kontroliuoja, kad valdymo įmonė griežtai laikytųsi įstatymuose nustatytų investavimo reikalavimų. Kadangi dalis "Sodrai" sumokėtų lėšų bus skiriama pasirinktai bendrovei, tai jos bus saugiai investuojamos, todėl augins savo vertę. Norint užtikrinti savo kaupiamų lėšų saugumą, vertėtų rinktis tik patikimą valdymo įmonę, turinčią didelį kapitalą, daug klientų ir šiam darbui reikalingą patirtį.
Teigiamas reformos bruožas, kad fonde sukauptos lėšos paveldimos jei fondo dalyvis miršta nesulaukęs pensinio amžiaus. Paveldėtojai pasiima visą sukauptą sumą vienkartine išmoka.
Iš pensijų fondo lėšų mokama pensija gali būti paveldėta dalyvio valia. Šiuo atveju, kaupiamoji pensija dar yra vadinama anuitetu (anuitetas - tai iki gyvos galvos mokama pensinė išmoka). Anuitetas gali būti paveldimas ir nepaveldimas (paveldimo anuiteto pensija bus mažesnė nei nepaveldimo). Išeidamas į pensiją, žmogus turi pats pasirinkti anuiteto rūšį. Pasirinkus paveldimą anuitetą, gaunama pensija bus paveldima nustatytą metų skaičių. Pensijos gavėjas anuitetą gaus visą likusį gyvenimą, nepriklausomai nuo nustatyto paveldėjimo laikotarpio. Taip pat pensijų reformos dalyviui netekus darbo ar išvažiavus dirbti į užsienį, sutaris, sudaryta su kaupimo bendrove, nenutrūks. Ir sulaukus pensijinio amžiaus pensija iš fondų bus mokama nustatyta tvarka.
Šią temą pasirinkau, nes ji yra viena iš aktualių temų visiems dirbantiesiems ir išsamiai pradėta gvildenti dar visai neseniai.
Objektas – naujoji pensijų sistemos reforma.
Šio darbo pagrindinis tikslas – įvertinti pensijų reformos vykdymą, investavimą bei grąžą. Uždaviniai:
1. išsiaiškinti, kaip veikia naujos pensijų sistemos;
2. išsiaiškinti pensijų sistemos esmę;
3. išsiaiškinti, kur investuojami pingai ir kokia gaunama grąža;
4. išsiaiškinti, ar naujoji pensijų sistema pranašesnė už senąją;
5. išsiaiškinti pensijų reformos pasekmes.
Darbe naudoti šie tyrimo metodai: stebėjimas, apklausa, analizė.
Šia tema yra parašyta nemažai straipsnių bei išleistos knygos. Todėl rašant šį darbą naudoti šaltiniai ir literatūra yra paimti iš pensijų fondų bendrovių, tinklalapių, žodinės apkalausos būdu, straipsnių, knygų.
Darbą sudaro keturios dalys. Pirmojoje bus kalbama bendrai apie pensijas ir jų klasifikavimą.Vėliau bus smulkiau papasakota apie naująją senatvės pensijų sistemos reformą. Trečiojoje dalyje bus pasistengta įvertinti investicijas ir jų grąžą. Na ir paskutinėje apibendrinama naujosios pensijų sistemos reformos būtinumas ir pasekmės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai21
Dydis49.98 KB
AutoriusRuta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pensiju reforma Lietuvoje (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą