Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Finansų funkcija organizacijoje

Finansų funkcija organizacijoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Vadybos samprata. Vadybos funkcijas. Finansų vadyba. Buhalterinis balansas. Finansų funkcija organizacijoje. Finansų apibūdinimas. Organizacijos ekonominių išteklių esmė. Lėšų poreikio įvertinimas ir finansavimo galimybės. Piniginių išteklių valdymas. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus gyvenimas betarpiškai susietas su organizacijomis. Jos sukuria visiškai naujo pobūdžio darbą, nes visi nariai turi siekti bendro tikslo. Todėl žmogaus elgesys nukreipiamas tokia kryptimi, kurios savarankiškai, savo valia organizacijas narys nesirinktų. Šis darbas vadinamas vadyba.
Vadyba - valdymas, vadovavimas socialinėms grupėms, žmonėms, įvairaus tipo organizacijoms, įmonėms, įstaigoms, mokykloms ir t.t. Vadybos mokslo praktika labai sena. Rašytiniai dokumentai egzistuoja apie 6 tūkstančius metų, o mokyklos - jaunos, susiformavusios šio amžiaus pradžioje. Studijų objektas yra socialinės sistemos žmonės. Vieningo apibrėžimo nėra. Įvairūs autoriai vadybą apibūdina skirtingai. Labiausiai paplitęs ir pripažintas apibūdinimas - vadyba yra mokslas apie planavimo organizavimo, motyvavimo ir kontrolės funkcijas socialinėse organizacijose.
Organizacija -tai grupė žmonių, kurių veikla sąmoningai koordinuojama stengiantis pasiekti užsibrėžtą tikslą, ir kurią sudaro 2 ar daugiau žmonių. Organizacija turi bendrą tikslą; visi organizacijos nariai drauge dirba siekiant šio tikslo. Vadybos tikslas yra organizuoti darbą taip, kad numatytus įgyvendinus ir iškilusius uždavinius išsprendus taikiai, per trumpą laiką su mažiausiomis sąnaudomis.
Pagrindinės vadybos kategorijos yra jos funkcijos, metodai ir gamybos arba paslaugų valdymo operacijų sistema, sistemos sudarymas ir funkcionavimas. Svarbi veiklos kryptis funkcijonuojant rinkos sąlygomis yra visuotinės kokybės problema. Visuotinės kokybės kategorija reiškia, kad visose srityse darbas atliekamas laiku ir kokybiškai. Pagrindiniai vadybos metodai yra palyginimas, analizė, sintezė, matematiniai metodai ir kt.
Vadybos valdymo objektais yra aprūpinimas, gamyba, pardavimai ir finansai.
Dėl to pirmoje šio darbo dalyje pateikiama trumpa samprata organizacijos, vadybos funkcijos. Taip pat supažindinama labai trumpai su buhalterinės apskaitos sistema.
Antroje darbo dalyje nagrinėjama finansų funkcija organizacijoje. Pabrėžiama, kad finansų valdymu siekiama ne tik išlakyti esasma materialinės vertybės organizacijoje, bet ir sukurti naujų.
Taip pat nagrinėjama lėšų poreikio įvertinimas bei organizacijos finansavimo galimybės.
Aptariama kaip sudaromas organizacijų biudžetas. Išriškinama finansų funkcija organizacijoje.

Darbas užbaigiamas išvadomis. Pateikiamas literatūros sąrašas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-08
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis42.44 KB
AutoriusLiolika
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansu funkcija organizacijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą