Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Obligacijos (2)

Obligacijos (2)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Pinigų vertės skaičiavimas. Būsimoji vertė. Esamoji vertė. Obligacijos vertės nustatymas. Obligacijos esmė. Obligacijos vertės (kainos) nustatymas. Vertybiniai popieriai su nuliniu kuponu. Obligacijų pelnas. Padengimo (atlyginimo) pelnas. Realizuotas pelnas.. Planuojamas pelnas. Pelno kitimo įtaka obligacijos vertei. Obligacijos vertė ir pelnas. Obligacijų vertės kitimas. Procentinė rizika ir kompensavimo terminų sąvoka. Procentinė rizika. Procentinė rizika ir kompensavimo terminai. Kompensacijos terminų taikymas esant nestabiliam obligacijų kainos apskaičiavimui. Kompensacijos terminų sąvokos pritaikymas. Išvados.

Ištrauka

Daugeliui finansinių institucijų aštuoniasdešimtieji metai tapo išbandymų periodu. Daugelis iš jų valstybės kontruoliuojančiųjų organų dėka arba bankrutavo arba nutraukė savo veiklą. Pradžioje pagrindinės bankroto priežastys buvo didelė kreditų rizika ir nepakankamas likvidacinių aktyvų dydis. Tačiau paskutiniaisiais metais finansinių institucijų bankrotas dažniausiai siejamas su su taip vadinama procentine rizika.
Šiame darbe bus kalbama, kaip palūkanų normos kitimas veikia investuotojų bei finansinių institucijų aktyvų ir pasyvų vertę. Kaip pavyzdį aptarsime obligacijas, kadangi jų kainų kitimas keičiantis palūkanų normai yra labai panašus kaip ir kitų finansinių instrumentų, tokių kaip komercinių bankų aktyvai ir pasyvai. Išanalizavus obligacijos kainos formavimo metodą ir kaip obligacijas veikia palūkanų norma, tai galėsime panaudoti analizuojant finansinių institucijų krizių problemas, kurios tapo labai aktualios paskutiniais dešimtmečiais.
Obligacijos vertės ir palūkanų normos nustatymą pradėsime nuo būsimosios ir esamosios vertės analizės. Toliau išvesime obligacijos vertės nustatymo formulę ir parodysime kaip išsiskaičiuoja įvairūs šios rūšies vertybinių popierių pelningumo rodikliai. Vėliau susipažinsime su tomis obligacijų charakteristikomis, kurios įtakoja kainų kitimą ir su rizikos samprata keičiantis palūkanų normai. Pabaigoje apžvelgsime palūkanų normos rodiklius, kurie įgavo pavadinimą "kompensavimo terminas"; sužinosime kokiu būdu tai gali būti taikoma finansinių instrumentų ir kitokių investuotojų norinti įvertinti investicijų rizikingumo dydį. Jeigu jums reikėtų daryti pasirinkimą tarp obligacijų, kurių išpirkimo laikotarpis lygus aštuoniems ir dešimčiai metų, o metiniai mokėjimai sudaro 5 ir 7 procentus jų nominalios vertės, kaip nustatyti, kuri iš jų yra labiau rizikingesnė? Perskaitę šį skyrių išmoksime panaudoti sąvoką "kompensavimo terminas" vienos ar kitos akcijos rizikingumo palyginimui ir gausime atsakymą į užduotą klausimą. Taigi mes trumpai aptarsime iškilumo sąvoką ir jos įtaką procentinei rizikai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų referatas
KategorijaFinansai
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis42.64 KB
AutoriusJustina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Obligacijos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą