Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Finansinių ataskaitų analizė

Finansinių ataskaitų analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Finansinių ataskaitų analizė. Metinės finansinės ataskaitos. Pajamų ataskaita. Balansas. Pinigų srautų apytaka. Pinigų srautų ataskaita. Sukauptųjų pajamų ataskaita. Įmonės veiklos vertinimo rodikliai. Likvidumo rodikliai. Aktyvų valdymo rodikliai. Skolų valdymo rodikliai. Pelningumo rodikliai. Rinkos vertės rodikliai. Tendencijos analizė. Koeficientų analizės santrauka. Rodiklių naudojimo privalumai ir trūkumai. Tarptautinių apskaitos standartų (tas) reikšmė finansinių ataskaitų analizei. Išvados. Darbas parengtas pagal 1997-1998 metų duomenis.

Ištrauka

Kiekviena įmonė, savo veiklai atspindėti rengia finansines ataskaitas, kuriose parodomi jos veiklos rezultatai. Ne tik pačios įmonės vadovams yra svarbu analizuoti šias ataskaitas. Jos labai reikalingos įmonės kreditoriams ir investitoriams. Tik išanalizavę šias ataskaitas jie gali priimti sprendimą ar investuoti į įmonę, ar suteikti jai kreditą. Pagrindinės įmonės metinės ataskaitos yra:
1. Pajamų ataskaita;
2. Balansas;
3. Pinigų srautų ataskaita.
Kadangi ataskaitose pateikiami rezultatai gali būti vertinami labai skirtingai, įmonės finansinių ataskaitų analizei yra naudojami įmonės veiklos vertinimo rodikliai:
1. Įmonės likvidumo rodikliai;
2. Aktyvų valdymo rodikliai;
3. Skolų valdymo rodikliai;
4. Pelningumo rodikliai;
5. Rinkos vertės rodikliai.
Remiantis šiais rodikliais galima analizuoti įmonės veiklos tendencijas ir lyginti jas su kitų tos pačios pramonės šakos įmonių vystymosi tendencijomis bei numatyti ateities veiksmų planus.
Tačiau ir naudojantis rodiklių analize yra susiduriama su kai kuriais sunkumais dėl skirtingo finansinių ataskaitų ruošimo. Vienas iš sunkumų yra tas, jog įmonės naudoja skirtingus metodus kai kuriems rezultatams apskaičiuoti (pavyzdžiui nusidėvėjimui), o taip pat finansinėse ataskaitose minimus įmonės rezultatus gali klaidingai pakeisti pasikeitęs valiutos kursas, dėl kurio (bet ne dėl veiklos) įmonė gali patirti nuostolius arba nenumatytas pajamas.
Daugelį su finansinių ataskaitų analize susijusių sunkumų gali padėti išspręsti vieningų apskaitos standartų t.y. Tarptautinių apskaitos standartų (TAS) taikymas. Jei daugelis pasaulio įmonių pradės taikyti standartizuotą finansinių ataskaitų rengimą, finansinių ataskaitų analizė bus žymiai paprastesnė ir investitoriams bus daug lengviau palyginti skirtingų įmonių veiklos rezultatus bei priimti investicinius sprendimus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19
Dydis40.77 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaV. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansiniu ataskaitu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • V. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą