Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Lizingas (7)

Lizingas (7)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Lizingo samprata. Lizingo objektai ir subjektai. Lizingo dalyviai. Lizingas kaip ekonominė-finansinė kategorija. Lizingas juridiniu aspektu. Lizingo dalyvių tarpusavio santykiai. Lizingo privalumai. Lizingo nauda lizingo gavėjui. Lizingo nauda lizingo davėjui. Lizingo nauda lizingo objekto tiekėjui. Lizingo trūkumai. Išvados.

Ištrauka

Lizingas - tai turto įsigijimo finansavimo metodas, kai lizingo bendrovė nuperka Kliento pageidaujamą prekę ir leidžia Klientui ja naudotis. Klientas moka įmokas lizingo bendrovei. Sumokėjus visą turto kainą ir susikaupusias palūkanas, turtas atitenka Klientui.
Savotišką lizingo paslaugos užuomazgą galima pastebėti dar Šumerų valstybėje – buvo naudojamos molinės kortelės pagal kurias nuomota žemės ūkio priemonės.Vėliau aptiktas tolimesnis lizingo vystymąsis : Normandai nuomavo laivus puldami Britaniją.Ypač spartus lizingo vystymasis vyko Xxa., kai geležinkelių kompanijos nuomojo vagonus, kurie laiko grįždavo savininkui.Po kurio laiko JAV atsiranda jau finansinis lizingas, taip pat ir Lietuvoje jau gana populiarus autolizingas. Jav teisėtu lizingo tėvu laikomas prekybos agentas iš Čikagos Zoli Frenkas, pirmasis panaudojęs lizingą komercijoje.
Žodis lizingas kilo iš anglų kalbos "lease" – reiškiantis nuomoti ir imti skolon su teise išsipirkti.Lizingas labiausiai paplito Jav XXa. viduryje.
Europoje lizingas paplito XXa. antroje pusėje, kai buvo išleisti specialūs įstatymai. Lizingo paslauga daugeliui įmonių pasirodė gana patogi ir ji greiati prigijo visoje pasaulio ekonomikoje.
Lizingo paslauga nuolatos tobulėja. Ji neatskiriama nuo informacinių technologijų, atsiskaitymų, finansų valdymo, verslo planavimo, apskaitos, prekybos ir kitų verslo šakų progreso.
Svarbi bet kurios lizingo bendrovės misijos dalis yra padėti klientui išnaudoti savo finansines galimybes, nukreipti pajamas ne taupyti, o daiktams įsigyti. Verslo partneriams ji suteikia galimybę didinti pardavimą, gerinti pirkėjų aptarnavimą bei siūlomų prekių prieinamumą pirkėjui.
Sąvokos, susijusios su lizingo veikla, praktikoje dar nėra visiškai nusistovėjusios, tam pačiam objektui apibrėžti vartojami skirtingi terminai.

Lizingo sampratą tiek nacionalinėje, tiek tarptautinėje teisėje le¬mia teisės aktai, kuriuose nurodyti jo požymiai. Kadangi plinta tarp¬tautinis lizingas, stengiamasi vienodinti praktiką sudarant dvišales ir daugiašales sutartis bei konvencijas.
Šio darbo tikslas – išanalizuoti lizingo sampratą pagal skirtingus lizingo aspektus bei įsigylinti į lizingo dalyvių sąryšį, jų įsipareigojimus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-24
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis40.97 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lizingas (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą