Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Vilniaus bei kitų VRE šalių vertybinių popierių biržos, problemos, su kuriomis jos susiduria ir jų sprendimo būdai

Vilniaus bei kitų VRE šalių vertybinių popierių biržos, problemos, su kuriomis jos susiduria ir jų sprendimo būdai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. VRE šalių vertybinių popierių biržos. Bendra Baltijos VP rinka. Vilniaus vertybinių popierių birža. VP biržos įkūrimas ir raida. VVPB veikla. VVPB valdymas. Prekybos modelis. Rygos vertybinių popierių birža. Talino vertybinių popierių birža. Varšuvos vertybinių popierių birža. Budapešto vertybinių popierių birža. Prahos vertybinių popierių birža. Liublijanos vertybinių popierių birža. Bratislavos vertybinių popierių birža. VRE šalių biržų problemos. Problemos, su kuriomis susiduria VRE šalių biržos. VVPB problemos ir jų sprendimo būdai. Bendrosios problemos. Specialiosios problemos. Išvados. Summary.

Ištrauka

Vertybinių popierių (VP) birža yra centralizuota rinka, kurioje organizuojama antrinė VP apyvarta. Likvidumas, kurį birža paprastai padidina, daro jų rinką patrauklesne ir išplečia emitentų galimybes pritraukti finansinius resursus. VP biržoje formuojasi rinka bendrovių, Vyriausybės ir visuomeninio sektoriaus vertybiniams popieriams.
VP biržai būdinga tai, kad joje prekiaujama homogeninėmis ir substitutinėmis prekėmis, todėl galima prekiauti dideliais prekių kiekiais. Tuo labiau, kad pačių prekių (VP) fiziškai gali ir nebūti. Investavimas VP biržoje atviras visiems, o tai reiškia galimybę laisvai įeiti į rinką ir iš jos išeiti.
Viena iš VP biržos funkcijų yra kapitalo perskirstymas. Šios funkcijos atskleidimo efektyvumas kartu su kitais dalykais priklauso ir nuo to, kaip VP įvertinami antrinėje rinkoje. Jeigu jie įvertinami prastai ir kapitalo pasiūla nedidelė, tai tik bendrovės su geresne investavimo perspektyva sieks pritraukti finansavimą su didelėmis investuotojams siūlomomis pajamomis. Tačiau šį požiūrį reikėtų patikslinti. Pirma, didele dalimi institucinis investavimas vykdomas nuo sulaikytų pajamų, o tai investuotojui gali beveik nieko nekainuoti. Antra, perskirstymo funkcijos efektyvumas priklauso nuo investuotojų įžvalgos laipsnio rinkoje. Vertybinių popierių rinka daugiau yra ateities barometras, negu dabarties termometras, tačiau neturėdami pakankamai informacijos, investuotojai savo vertinimus dažnai grindžia ankstesne bendrovių veikla, o ne ateities perspektyva.
Lietuvoje, kaip ir kitose Vidurio ir Rytų Europos (VRE) šalyse, biržos veikla neturi gilių tradicijų ir patirties. Visos šio regiono šalys po sovietinio bloko subyrėjimo turėjo pradėti kurti VP rinkos sistemą nuo pat pradžių. VRE valstybių biržoms būdinga panaši raida, kūrimosi ir vystymosi ypatybės, tos pačios problemos.
Šio darbo tikslas būtent ir yra išryškinti problemas, su kuriomis susiduria VRE šalių vertybinių popierių biržos ir pasiūlyti galimus būdus šioms problemoms spręsti. Atsižvelgiant į suformuluotą tikslą, iškelti tokie uždaviniai:
1. Išanalizuoti Vilniaus vertybinių popierių biržos (VVPB) raidą ir veiklos ypatybes;
2. Apžvelgti pagrindines VRE šalių biržas;
3. Nustatyti visoms VRE šalių biržoms būdingas problemas;
4. Išskirti specifines VVPB problemas ir pasiūlyti būdus šioms problemoms spręsti.
Ši tema nėra detaliai analizuota Lietuvos autorių moksliniuose darbuose, straipsniuose ar spaudoje. Lietuvos autoriai labiau koncentruojasi ties Lietuvos VP rinka, nenagrinėjama VVPB padėties lygindami su kitų VRE šalių biržomis. Be to, neseniai visa Lietuva patyrė didelių pokyčių – įstojimą į Europos Sąjungą, lito persiejimą nuo dolerio prie euro, o tai taip pat veikia ir mūsų šalies VP rinką. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai24 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis56.74 KB
AutoriusEglė
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vilniaus bei kitu VRE saliu vertybiniu popieriu birzos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą