Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Dividendai ir jų apmokestinimas

Dividendai ir jų apmokestinimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Dividendų sąvoka. Dividendų politika. Dividendų išmokėjimo nustatymo kriterijai. Dividendų stabilumas. Dividendų mokėjimo procedūros ir procesas. Dividendų apmokestinimas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Mokesčiai – tai privalomieji mokėjimai. Tai, kas susiję su prievarta, neabejotinai kelia neigiamas emocijas ir psichologiškai yra sunkiai priimtinas dalykas. Todėl visais laikais ir visose valstybėse buvo ir tebėra vengiančių mokėti mokesčius, priešiškai prieš juos nusistačiusių. Tačiau nereikia painioti mokesčių su baudomis, nors tai taip pat yra privalomi mokėjimai. Baudą mokame už padarytus nusižengimus, o mokesčiai skirti visuomeniniams poreikiams tenkinti, jie netiesiogiai susiję su grįžtamąja nauda. Kadangi toji nauda pajaučiama ne tuoj sumokėjus mokesčius, pasireiškia tik tam tikrais atvejais, susidaro įspūdis, kad mokesčiai yra tiesiog valstybės lupikavimas.
Tarp valstybinės valdžios ir gyventojų galioja nerašyta sutartis, pagal kurią valdžia įsipareigoja ginti gyventojus nuo priešų, saugoti jų turtą, spręsti tarp jų kilusius ginčus, nors minimaliai rūpintis jų sveikata ir švietimu, siekti kitų visuomenei reikalingų tikslų. Tai ir suteikia valdžiai teisę reikalauti perleisti dalį fizinių bei juridinių asmenų pajamų į spręstinų reikalų fondą.
Mokesčių raida sukūrė jų ėmimo būdų, principų ir technikos įvairovę. Tai leidžia juos apibendrintai sugrupuoti, klasifikuoti.
Šiuolaikinė mokesčių sistema, principai, nuostatos ir mokesčių instrumentarijus susikūrė ne iš karto ir nėra kam pripažinti jų autorystės laurų. Tai ilgo proceso ir daugelio kūrėjų darbo rezultatas. Viso šio proceso raida parodo, kaip skynė kelią į dabartį šiandieninis mokesčių esmės ir jų vaidmens suvokimas. Tai leidžia geriau pažinti dabartį ir palengvina ateities sprendimus. Žodžiu, ir mokesčių raida susijusi su mokslo išvadomis.
Darbe plačiai aptarta dividendų sąvoka, dividendų politika, vykdoma akcinėje bendrovėje, bei dividendų apmokestinimas. Šioje dalyje bus nagrinėjamas vienas svarbiausių klausimų, išmokėti dividendus akcininkams ar palikti pelną bendrovės vykdomai reinvesticijai ir kaip yra apmokestinami dividendai.
Taigi mano darbo tikslas – pateikti dividendų sąvoką, aptarti bendrovėje vykdomą dividendų politiką, išsiaiškinti kaip yra apmokestinami dividendai.
Tikslams pasiekti bus naudojami tokie uždaviniai:
• Pateikti dividendų apibrėžimą bei dividendų teikiamą naudą;
• Išskirti įmonėse vykdomų dividendų politikos rūšis bei jų aspektus;
• Pateikti dividendų išmokėjimo nustatymo kriterijus;
• Išnagrinėti dividendų apmokestinimą; ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-16
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis38.49 KB
AutoriusMarina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLaima Šapalienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dividendai ir ju apmokestinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Laima Šapalienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą