Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Įmonės bankroto galimybių studija

Įmonės bankroto galimybių studija

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445
Aprašymas

Įvadas. Įmonės bankroto sampratos teoriniai aspektai. Įmonės bankroto samprata. Krizės ir ekonominė aplinka. Krizės vystymosi etapai. Krizių valdymo metodai. Įmonės duomenų analizė. Balanso analizė. X įmonės analizė. Įmonės bankroto galimybės studija pagal Altmano ir Blanko modelius. Nuosavo kapitalo įtaka įmonės pelningumo rodiklių pasikeitimui. Pardavimų pelningumo ir turto apyvartumo įtaka TP rodiklio pasikeitimui. Mano pasiūlymai. Įmonės prognozuojami rodikliai. Rizikos reikšmė įmonės ekonomikoje. Išvados. Pagrindinių terminų žodynas. Priedai.

Ištrauka

Konkurencinėje kovoje vienos įmonės laimi, kitos neišvengiamai pralaimi. Pralaimėjusios dažniausiai bankrutuoja arba būna priverstos keisti gamybos profilį.
Sąvoka bankrotas komerciniame žodyne apibūdinama kaip situacija, kai asmuo nesugeba susimokėti savo skolų. Teisminis nagrinėjimas prasideda tada, kai asmuo oficialiai pareiškia subankrutavęs ir jo turtas viešai išparduodamas kreditorių skoloms apmokėti.
Šis bankroto apibrėžimas tinka visoms įmonėms, firmoms, įstaigoms nepriklausomai nuo jų nuosavybės formos. Taigi tapti nemokiomis ir bankrutuoti gali valstybinės, valstybinės akcinės ir akcinės bendrovės, komerciniai bankai, kredito ir kitos įstaigos.
Evoliuciniu požiūriu įmonės amžius yra ribotas, kai kurių autorių nuomone, geriausiu atveju, siekia 30-40 metų. Mano nuomone, su tuo negalima sutikti. Keisdama savo specializaciją, diversifikacijos lygį, pavadinimą, orientaciją, technologiją ji gali išlikti rinkoje visą laiką jauna, atitikti šiuolaikinės-beprotiškos rinkos reikalavimus. T.Peters (1995) teigia, kad "beprotiškais laikais reikia beprotiškų įmonių", kurios būtų mobilios, sugebėtų sparčiai ir nestandartiškai keistis.
Derinant įmonės ir aplinkos, jos egzistencijos situaciją, galima į šį procesą žiūrėti dvejopai.
• Siaurąja prasme įmonės krizė siejama su įmonės evoliucija. Įmonė sukuriama, vystosi, pasiekia brandą, sensta. Tai iš esmės nesikeičiančios įmonės, kuri išnaudojo savo evoliucinio vystymosi galimybes ir bankrutavo, koncepcija. Šiuo požiūriu įmonę galima lyginti su žmogumi: atėjo laikas-numirė.
• Plačiąja prasme galima teigti, kad šiandieninėje įmonėje krizinė situacija yra normali situacija ir tik nuolatinis keitimasis užtikrina įmonės egzistenciją. Tik įmonė, sugebanti nuolat kovoti su krizinę situaciją sukeliančiomis vidinėmis ir išorinėmis priežastimis, gali persitvarkyti, sėkmingai vystytis ir toliau klestėti padidinto konkurencingumo sąlygomis.

Apie šią problemą rašo: Adlys,L., Ansoff, I., Auštrevičius, P., Epping,R.C., Jakutis,A., Sakalas, A., Vanagas, P., Savanevičienė, A., Lydeka, Z., Mackevičius, J., Martinkus, B., Mincienė, L., Radavičius, E., Wilson, P., Žvinklys, J. ir kt.

Ši problema kursiniame darbe nagrinėjama keliais pjūviais:
• Analizuojant mokslinę literatūrą: įmonių krizių sampratą, jų vaidmenį šiuolaikinėmis įmonės vystymosi sąlygomis, jų priežastis ir pasireiškimo ypatumus, krizinės situacijos įveikimo variantus, įmonių, turinčių laikinų finansinių sunkumų ir siekiančių išvengti bankroto, restruktūrizavimo proceso teisinį reglamentavimą ir jo organizavimo procedūras, krizių valdymo principus bei krizių valdymo modelius.
• Tiriant konkrečios įmonės veiklos aplinką ir sąlygas, ekonominę charakteristiką bei kai kurių veiksnių įtaką įmonės veiklai.
Kursinio darbo objektas: X įmonė.
Kursinio darbo tikslas: išnagrinėti įmonių bankroto sampratos teorinius aspektus, ištirti ir įvertinti konkrečios įmonės finansų srautų tendencijas, finansinį stabilumą (būklę), išteklių naudojimą, neigiamų nuokrypių priežastis, ištirti vidaus ir aplinkos veiksnių įtaką rezultatams, taip pat veiklos gerinimo galimybes. Išnagrinėti konkrečios įmonės bankroto galimybę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-21
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis44 puslapiai 
Literatūros šaltiniai25
Dydis95.22 KB
AutoriusEMILIJA
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVakarų Lietuvos verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones bankroto galimybiu studija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 44 puslapiai 
  • Vakarų Lietuvos verslo kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą