Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Pinigai Lietuvoje

Pinigai Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

Įvadas. Bendrai apie pinigus. Barteriniai mainai. Pinigai – brangieji metalai ir popieriniai pinigai. Pinigų funkcijos. Pinigų savybės. Pinigų perkamoji galia. Pinigų paklausa ir pasiūla. Šiuolaikiniai pinigai. Lietuvos pinigai iki 1988 metų. Grivinos. Sidabro lazdelės, kapa. Grašiai. Monetos. Popieriniai pinigai. Pinigai nuo 1915 metų iki 1922 metų. Pinigų reformos. Osto pinigų cirkuliacijos įteisinimas. Kitų pinigų cirkuliacija. Pinigai nuo 1922 metų iki 1988 metų Savų pinigų sistemos kūrimas, euras. Lito idėja. Pasirengimas įvesti litą. Išėjimas iš rublio zonos ir talonų įvedimas. Euras – bendroji Europos Sąjungos (ES) valstybių valiuta. Lietuva ir euras. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Šiandien nerasime nė vienos žmogaus veiklos srities, kur būtų galima apsieiti be pinigų. Kiekvienoje ekonominėje sistemoje visos vertės išreiškiamos pinigais. Už suteiktas paslaugas ir parduotas prekes gautus pinigus keičiame į kitas mums reikalingas prekes ir paslaugas, grąžiname skolas, kaupiame turtą ir t. t. Nė vieno ekonominio reiškinio arba proceso negalima paaiškinti be kainos, o ši yra ne kas kita kaip pinigų atspindys. Be to, pasak V. Jurgučio, "mūsų dienų politikos raktas yra ekonomika, ekonomikos raktas yra pinigai. Su tais gyvenimo raktais yra susieti gyvybiniai tautos reikalai" .
Tačiau kaip apie kitus daiktus, kuriuos kasdien vartojame, taip ir apie pinigus, kaip teigė K. Stiklelis , - daugumai žmonių visiškai neateina į galvą: kaip jie atsirado, kodėl juos žmonės pradėjo vartoti, kokios jų buvo atmainos ir t. t. Kiekvienas nori turėti jų kuo daugiau. Bet kas gi tie pinigai? Šis klausima yra labai svarbus, nes "nuo abelno pinigų stovio, nuo gero ar blogo monetų leidimo priguli visuomenės gerovė ir išsiplėtojimas, arba nupuolimas tautos ūkininkystės" .
Iš esmės savo poreikius mes tenkiname gamindami prekes, teikdami paslaugas, netgi skaitydami teorines paskaitas. O pinigų spausdinimas neatneša jokios tiesioginės naudos. Padvigubinę gamyklų, kontorų produkciją, tampame turtingesni, o antra tiek prispausdinę, mes turtingesni nepasidarome. Taigi pinigai yra visiškai nesvarbus dalykas. Antra vertus, pinigai ir su jais susijusios finansų įstaigos yra nepaprastai svarbu. Kaip rašo Mayer’as , pinigai labai suprastina prekių mainus – atkrinta visi mainų vargai ir natūriniams mainams būdingos išlaidos. Atsisakę pinigų sistemos, prarastume dabartinį mainų mechanizmą. O darbo pasidalijimo sąlygomis be efektyvaus mainų mechanizmo nebūtų išnaudojami gamybiniai pajėgumai.
Pinigų tema visais laikais buvo ir bus aktuali. Pinigų nebuvimas kliudė mainų apyvartą. Tai buvo paskata pinigams atsirasti , o vėliau gi buvo ir yra svarbu įvesti, įtvirtinti ir palaikyti savų pinigų stabilumą.
Taigi kursinio darbo "Pinigai Lietuvoje" tikslas – įgyti daugiau žinių šia tema ir susistemintai pateikti pinigų raidą nuo seniausių laikų iki šių dienų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-24
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis41 puslapis 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis774.99 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. V. Lukoševičius
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasIstorijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pinigai Lietuvoje [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 41 puslapis 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. V. Lukoševičius
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą