Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Pelno norma ir rizikos valdymas

Pelno norma ir rizikos valdymas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Komercinių bankų rizika ir jos valdymas. Bankų rizikos samprata ir jos rūšys. Rizikos nustatymo metodai. Rizikos ir pelno normos įvertinimas. Rizikos analizė ir vertinimo metodų perspektyvos. Finansinė ir valdymo rizikos. Pelno normos efektyvumo nustatymas ir vertinimas. Komercinių bankų investicinės rizikos mažinimo priemonės Lietuvos sąlygomis. Investicinės rizikos mažinimo priemonių metodika. Ekonomikos įtaka investicinei rizikai. Komercinių bankų investicinę riziką įtakojantys veiksniai ir jų pašalinimas. Išvados. Summary.

Ištrauka

Temos aktualumas. Banko veikla yra rizikinga vykdant tiek aktyvines tiek pasyvines operacijas . Kiekvienoje banko veiklos srityje rizika valdoma skirtingais būdais. Konkrečių rizikos valdymo rodiklių parinkimas, limitų, atsakomybės ribų nustatymas ,analizė ir kontrolė - tai APVK uždaviniai. Riziką valdyti skirtingais būdais būtina todėl, kad skirtinga būna rizikos kilmė ir jos poveikis banko veiklai.

Temos problematika. Viena svarbiausių 1995 m. bankininkystės krizės priežasčių Lietuvoje - nepakankamas rizikos valdymas komerciniuose bankuose ir labai silpna Lietuvos banko kontrolė šioje srityje. Padėtį dar labiau komplikavo dažnai visiškai neadekvatūs tuometinės valdžios sprendimai.
Rizikos valdymas dėl savo svarbos tapo atskira bankinė veiklos sritis. Žodis "rizika" dažniausiai turi neigiamą reikšmę, ši sąvoka reiškia galimą pavojų, nuostolius, žalą. Rinkos ekonomikoje negali nebūti rizikos. Rizika suprantama kaip galimybė atsirasti nuostoliams, prarasti pajamas, arba tai, kad siekiant numatyto tikslo prireiks papildomų resursų. Finansų srityje finansinė operacija laikoma rizikinga, jeigu jos efektyvumas yra nedeterminuotas, t.y. sandorio sudarymo metu rezultatas nėra visiškai tiksliai žinomas. Reikia pabrėžti, kad rizikai priskiriami tik nuostoliai, todėl rizikos valdymas - šiuolaikinės efektyvios bankininkystės finansų valdymo šerdis.

Darbo tikslas. Tam, kad atskleisti šio kursinio darbo temą ir kokybiškai atlikti tyrimą, yra nustatytas toks darbo tikslas – išanalizuoti pelno normą ir rizikos valdymą per komercinių bankų prizmę.

Darbo uždaviniai:
• Nustatyti komercinių bankų rizikos vaidmenį;
• Apžvelgti komercinių bankų rizikos valdymą įtakojančius veiksnius;
• Ištirti finansinė ir valdymo rizikas;
• Pateikti pelno normos efektyvumo įvertinimą;
• Nurodyti investicinės rizikos mažinimo priemonių metodiką;
• Išanalizuoti komercinių bankų investicinę riziką įtakojančius veiksnius ir jų
pašalinimą; ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-27
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis32.1 KB
AutoriusPaule
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pelno norma ir rizikos valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą