Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Pinigų samprata, atsiradimas, raida ir pagrindinės savybės

Pinigų samprata, atsiradimas, raida ir pagrindinės savybės

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Pinigų istorinė raida. Pirmieji pinigai. Pirmykštės monetos. Pinigų ryšys su auksu. Pinigų apibrėžimas ir jų funkcijos. Mainų tarpininko funkcija. Vertės mato ir būsimų mokėjimų priemonės funkcija. Kaupimo priemonės funkcija. Kapitalo judėjimo tarpininko funkcija. Bankų pinigai. Čekiai. Kredito kortelės. Pinigų paklausa. Valiutos kursas. Išvados.

Ištrauka

Šiandien nerasime nė vienos žmogaus veiklos srities kur būtų galima apsieiti be pinigų. Kiekvinoje ekonominėje sistemoje visos vertės išreiškiamos pinigais. Už suteiktas paslaugas ir parduotas prekes gautus pinigus keičiame į kitas mums reikalingas prekes ir paslaugas, grąžiname skolas, kaupiame turtą. Pinigai – priežastis, kuri daugeliui žmonių neleidžia gyventi tokį gyvenimą, kokį jie nori. Pinigai yra požiūrio į gyvenimą simbolis dvasinių nuostatų matavimo priemonė.

Šio darbo tikslas yra išanalizuoti pinigų sampratą, apžvelgti pinigų atsiradimą, raidą, pagrindines jų savybes. Taipogi išanalizuoti kaip pinigai atlieka savąsias funkcijas (tokias, kaip tarpininkavimą mainuose, mokėjimą), trumpai apžvelgti pinigų rūšis, išsiaiškinti kodėl kinta valiutos kursas ir kas jį nustato. Darbo tyrimo objektas yra pinigų funkcijos.

Šiame darbe bus nemažai istorinių faktų. Be jų nebūtų įmanoma įsivaizduoti, kaip prasidėjo pinigų evoliucija ir kaip jie tapo tokiais, kokius mes juos žinome dabar. Pagrindinė šios medžiagos dalis bus pateikta pirmajame skyriuje. Čia bus žvelgiama į praeitį ir susipažįstama su pirmosiomis pinigų rūšimis. Kituose skyriuose bus analizuojama pinigų funkcijos, jų paklausa ir valiutų kursai.

Rašant darbą buvo susidurta su lietuviškos literatūros trūkumu. Lietuviški literatūros šaltiniai, naudoti rašant šį darbą, yra gana seni, todėl pagrinde remtasi užsienio rašytojų išleistomis knygomis apie pinigus, jų funkcijas ekonomikoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-02
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis37.41 KB
AutoriusAdomas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pinigu samprata atsiradimas raida ir pagrindines savybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą