Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Finansų sistema

Finansų sistema

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Vertybinių popierių rinkos vieta finansų sistemoje. Vertybinių popierių rinkos tipai. Paskolų ir nuosavo kapitalo rinka. Pirminė ir antrinė rinka. Pinigų ir kapitalo rinka. Išvestinės vertybinių popierių rinkos priemonės. Lietuvos vertybinių popierių rinka. Vertybinių popierių rinkos raida ir struktūra. Lietuvos vertybinių popierių rinkos infrastruktūra. Vertybinių popierių rinkos instrumentai ir jų apyvarta. Išvados.

Ištrauka

Vertybinių popierių rinka yra svarbi kiekvienos šalies finansų sistemos dalis, turinti didelę įtaką ekonomikos efektyvumui. Norint suprasti šios rinkos funkcionavimą bei jos veiklos ypatybes, reikia atidžiau panagrinėti jos veikimo prielaidas, dalyvius ir finansinius instrumentus.
Šio kursinio darbo tikslas – ištirti vertybinių popierių rinką kaip svarbų finansų sistemos elementą, apibrėžiant svarbiausius rinkos tipus ir sąvokas, aptariant vertybinių popierių rūšis, jų charakteristikas, rodiklius, apibūdinant institucijas, kurios garantuoja vertybinių popierių rinkos funkcionavimą bei prižiūri rinkos dalyvių veiklą.
Darbas sudarytas iš dviejų stambių dalių. Pirmojoje aptariama vertybinių popierių rinkos vieta finansų sistemoje, išskiriami jos tipai ir apibrėžiami svarbiausi finansiniai instrumentai, antrojoje dalyje dėmesys sutelkiamas į Lietuvos vertybinių popierių rinkos charakteristikų apžvalgą, išskiriant ir apibūdinant jos infrastruktūros elementus, vertybinius popierius.
Išdėstant medžiagą buvo naudojami paveikslėliai, diagramos, lentelės. Taip pateikta medžiaga geriau suvokiama, lengviau įsisavinama. Be to, vaizdinės priemonės geriau iliustruoja pateiktus faktus. Medžiaga pateikta sistemingai, ji skirstoma į skyrius, o šie į poskyrius, laikantis nuoseklumo ir logiškumo.
Rašant darbą buvo naudojamasi 10 įvairių šaltinių, todėl galima teigti, kad tema yra nuodugniai išnagrinėta ir aptarta bei gauta išsami ir objektyvi vertybinių popierių rinkos apžvalga.

Vienas iš svarbiausių kiekvienos valstybės ekonominę plėtrą ir klestėjimą lemiančių faktorių yra gerai funkcionuojanti finansų sistema. Finansų sistema – tai finansinių rinkų, institucijų, priemonių, taisyklių ir metodų visuma. Finansų sistemos pagrindinė užduotis – perskirstyti lėšas tarp jų taupytojų ir lėšų naudotojų taip, kad būtų pasiekta kuo didesnė ekonominė nauda.
Finansų sistemoje lėšos iš taupytojų gali būti įgyjamos dviem būdais: tiesioginiu ir netiesioginiu.
Tiesioginis lėšų gavimas – tai situacija, kai naudotojai tiesiogiai skolinasi lėšų iš taupytojų parduodami jiems vertybinius popierius – finansinius dokumentus, kuriais naudotojas finansiškai įsipareigoja skolintojui, o pastarasis gali reikšti pretenzijas į būsimas vertybinių popierių pardavėjo pajamas ar turtą.
Tiesioginis investavimas yra gana problematiškas, kadangi lėšų naudotojas dažnai neturi pakankamai informacijos apie tai, kokiomis sąlygomis taupytojai norės pirkti vertybinius popierius. Be to, naudotojui reikalingas kapitalas yra daug didesnis negu įmanoma gauti iš vieno lėšų taupytojo. Dėl šių tiesioginio investavimo trūkumų daugelis investuotojų kreipiasi į kitus finansų sistemos dalyvius: finansų rinkas ir finansinius tarpininkus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-20
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis42.07 KB
Autoriuseva
Viso autoriaus darbų32 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŽydų vidurinė mokykla "Menachemo namai"
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansu sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Žydų vidurinė mokykla "Menachemo namai" / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą