Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Tarptautinis euro vaidmuo (2)

Tarptautinis euro vaidmuo (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Europos sąjunga. Lietuvos integracija į Europos sąjungą. Ką reikėtų žinoti apie eurą. 2005 metų apibendrinimas. Ekonomikos augimas 2003 metais. Išorės paklausa. Namų ūkių pajamos ir vartojimas. Infliacija. Lietuvos banko vaidmuo pastaraisiais metais. Ar litas su euru susietas tinkamu laiku. Kaip pasikeitė užsienio prekyba litą susiejus su euru. Kokia situacija įmonių, prekiaujančių NVS rinkose (euro susiejimo su litu, euro kilimo ir dolerio smukimo atžvilgiu)? Prieš du metus vieni keikė euro smukimą, kiti dabar - dolerio nuvertėjimą. Ar buvo galima šiuos dalykus numatyti iš anksto? Ką davė Lietuvai vieneri narystės Europos sąjungoje metai? Narystė netapo našta. Kiek kainuoja narystė Europos sąjungoje? Išvados.

Ištrauka

Lietuvos ūkis tampa vis labiau susijęs su Europos Sąjungos (ES) šalių ir šalių kandidačių į ES ekonomika. Kuriantis atitinkamai užsienio prekybos ir investicijų struktūrai, vis aktualiau yra mažinti lito kurso svyravimus pagrindinių prekybos partnerių pinigų atžvilgiu. Ekonominės ir politinės integracijos kontekste lito susiejimas su euru yra logiškas žingsnis, skatinantis tolesnį bendradarbiavimą su partneriais Europos Sąjungoje. Su euru susieto lito sistema sudaro galimybę ateityje dalyvauti Ekonominėje ir pinigų sąjungoje ir įsivesti eurą.
Lietuvos bankas, vykdydamas įstatyme nustatytą pagrindinį tikslą – siekti kainų stabilumo, pirmąjį 2002 metų pusmetį tęsė lito stabilumu grindžiamą pinigų politiką. Lietuvos bankui kartu su Vyriausybe 2002 metų vasario 2 d. pavyko sėkmingai atlikti iš anksto paskelbtą lito kurso persiejimą nuo JAV dolerio prie euro. Skaidrus ir sklandžiai įgyvendintas lito susiejimas su euru padidino visuomenės pasitikėjimą nacionaline valiuta ir Lietuvos narystės Europos Sąjungoje siekiu, eliminavo valiutos kurso riziką Lietuvos ir ES verslo santykiuose. Kadangi dauguma šalies verslininkų ir gyventojų gana kruopščiai pasirengė bazinės valiutos pasikeitimui, lito susiejimas su euru nesukėlė esminių pokyčių šalies ūkio realiajame ir finansų sektoriuose, neiššaukė didesnių palūkanų normų pokyčių nei pinigų, nei kapitalo rinkoje. Nuo bazinės valiutos pakeitimo dienos iki šių metų vidurio eurais suteiktų paskolų dalis išaugo pusantro karto, nes verslo įmonės ir gyventojai ėmė teikti pirmenybę valiutai, kurios kursas lito atžvilgiu yra pastovus.

Pirmiausia derėtų apsibrėžti, kas tai yra Europos Sąjunga (ES). Europos Sąjunga - tai Europos valstybių asociacija, siekianti platesnės ir gilesnės ekonominės bei politinės joje dalyvaujančių šalių integracijos.
Šių dienų aljansas yra didžiausia pasaulio organizacija, kuri vienija apie 370 milijonų gyventojų ir apima išties didelę Europos dalį. Tai valstybių asociacija, siekianti glaudesnės ekonominės ir politinės integracijos vardan savo piliečių geresnio gyvenimo užtikrinimo, taikos ir stabilumo Europoje.[1] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis63 KB
AutoriusToozis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMažeikių politechnikos mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautinis euro vaidmuo (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Mažeikių politechnikos mokykla / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą