Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Obligacijos (3)

Obligacijos (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Vertybiniai popieriai. Kas yra obligacija? Pagrindinės obligacijų charakteristikos. Kas parduoda (leidžia) obligacijas. Obligacijų rūšys. Įmonių obligacijos. Valstybės (-ių) išleidžiamos obligacijos. Vertybinių popierių įsigijimas. Kodėl obligacijos yra perkamos. Obligacijų turėtojo teisės. Mokestinės lengvatos. Palūkanos. Kapitalo prieaugis (pelnas, gautas pardavus vertybinius popierius). Veiksniai, įtakojantys obligacijų kursą. Investicijos visada susijusios su rizika. Lietuvos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas. Skolos VP. Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybiniai popieriai. Euroobligacijos. Bendrovių obligacijos. Pavyzdžiai. Priedai (4).

Ištrauka

Pirkti obligacijas labiau apsimoka, nei bankuose laikyti terminuotus indėlius. Įmonėms leisti obligacijas ir tokiu būdu pritraukti lėšas Lietuvoje dar neįprasta. Steigiami įvairūs investiciniai pensijų bei draudimo fondai sieks sukauptas lėšas pelningai investuoti, be to, stiprės ir privačių asmenų taupymo galimybės. Taigi įmonių obligacijų leidimui atsiras palankios sąlygos.
Pasaulinėje rinkoje įmonėms leisti obligacijas ir tokiu būdu pritraukti lėšas yra geresnės galimybės nei dabar Lietuvoje. Be to, dabar šalyje įmonių akcijų vertė labai kyla, taigi pelninga investuoti perkant akcijas. Obligacijos - mažiau rizikingos, bet ir mažiau galima uždirbti. Pirkti obligacijas labiau apsimoka, nei bankuose laikyti terminuotus indėlius. Dabar užsienyje perkant įmonių obligacijas galima uždirbti 4-6 proc.

Vertybiniai popieriai (VP) – tai serijomis išleidžiamos finansavimo priemonės, patvirtinančios dalyvavimą akciniame kapitale arba (ir) teises, kylančias iš kreditinių santykių, bei suteikiančios teisę gauti dividendus, palūkanas ar kitas pajamas. VP rūšys – akcijos, obligacijos, Vyriausybės vertybiniai popieriai, taupymo lakštai, teisės ir kt. Išsamiau apie tai - Lietuvos Respublikos Vertybinių popierių rinkos įstatyme ir Lietuvos Respublikos Akcinių bendrovių įstatyme.
Vertybiniai popierių apyvarta gali būti pirminė (pasiūlymas įsigyti VP jų išleidimo metu bei jų perleidimas investuotojų nuosavybėn) ir antrinė (pasiūlymas įsigyti jau išleistų į apyvartą VP, taip pat jų perleidimas kitiems investuotojams). Akcinės bendrovės akcijos ir obligacijos, Vyriausybės vertybiniais popieriai gali būti platinami ir jais prekiaujama viešai kreipiantis į visuomenę ir (arba) kreipiantis į daugiau kaip 100 asmenų (vieša VP apyvarta). Pagal sandorio vietą yra išskiriama biržinė ir užbiržinė VP apyvarta.
Emitentas – rinkos subjektas, norintis pritraukti laisvas investuotovų lėšas, nustatyta tvarka, savo vardu išleisdamas VP. Juo gali būti akcinė bendrovė, investicinė akcinė bendrovė, bankas, valstybė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-09
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis64.06 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Obligacijos (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-04-06 IP: 195.14.181.98
    Zilvinas sako

    Referatas išsamus (po biški apie viską), bet labai stilistiškai netvarkingas.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą