Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Prekybos skolos. Kontraktai

Prekybos skolos. Kontraktai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Prekybos skolų atsiradimo būdai. Trumpalaikių skolų atsiradimo būdai. Trumpalaikės skolos. Finansavimas panaudojant vekselius. Faktoringas ir sąskaitų diskontavimas. Banko indėlis. Einamieji įsipareigojimai. Kreditiniai įsipareigojimai. Trumpalaikis turtas. Prekybinių kontraktų sudarymo metodai. Kontrakto samprata ir kontrakto subjektai. Pirkimo-pardavimo kontraktas. Pirkimo – pardavimo kontraktų rūšys ir ypatumai. Vienkartinio tiekimo kontraktai. Kontraktai komplektiniams įrengimams tiekti. Kontrakto turinys. Kontrakto įvadinė dalis. Kontrakto dalykas ir objektas. Prekybinių kontraktų vykdymo kontrolė. Išvados.

Ištrauka

Prekybos skolų atsiradimo būdai ir prekybinių kontraktų sudarymo metodai ir jų vykdymo kontrolė yra pakankamai plačios temos ir jas išnagrinėti pakankamai sudėtinga. Šios temos itin aktualios kiekvienai prekybos įmonei ar firmai. Nuo to didele dalimi priklauso įmonės pelnas, finansinė veikla, bei įmonės gyvavimas, bei sėkminga veikla. Šio kursinio darbo pagrindinė užduotis glaustai aptarti skolų atsiradimo būdus prekybos įmonėse, išsiaiškinti skolų teikiamą naudą bei galimą riziką.
Šiame kursiniame darbe taip pat siekiama išnagrinėti pirkimo-pardavimo kontraktų sudarymo metodus, išsiaiškinti šių sutarčių teikiamą naudą tiek teikėjams, tiek pirkėjams. Būtent kontraktas yra svarbiausias dokumentas prekyboje. Kontraktai gali būti išsiunčiami paštu, telegrafu ar teletaipu. Tai palengvina prekybos įmonių darbą. kontrakte dažniausiai numatomos sąlygos yra: prekės pavadinimas, kiekis, kokybės reikalavimai, kaina, tiekimo sąlygos, tiekimo laikas, mokėjimų tvarka. Šio kursinio darbo tikslas aptarti kontraktų svarbą įmonės veikloje, kontraktų sudarymo metodus, bei kontraktų vykdymo kontrolę.
Šios temos plačiai aprašytos įvairiuose leidiniuose, daugelio autorių. Kursinis darbas paremtas keleto knygų autorių nuomone. Svarbiausias knygos, kuriomis buvo remtasi rašant šį kursinį darbą yra šios: M. Čeokauskienės "Mokykimės sudaryti kontraktą" A. V. Rutkausko bei V. Damašienės "Finansų valdymas". Tačiau šios knygos nebuvo vienintelės.


Trumpalaikis skolinimasis. Banko finansavimas. Įmonės poreikiams finansuoti populiarus trumpalaikių lėšų šaltinis yra bankų teikiama kredito perviršio paslauga. Kredito perviršis suteikiamas, atsižvelgiant į tam tikro laikotarpio (paskutiniųjų metų) vidutinį lėšų likutį kliento sąskaitoje tame pačiame banke, kurio prašoma suteikti kredito perviršį. Kredito perviršis yra labai lanksti finansavimo priemonė, kurios sąlygos nustatomos derybomis. Jis suteikia įmonei galimybę laisvai naudotis lėšomis pagal suderintas sąlygas ir mokėti tik už nepadengtą pasyvųjį saldo (nors dažnai taikomi nedideli susitarimo ir įsipareigojimo mokesčiai už neišnaudotą saldo). Dėl kredito perviršio susitariama gana greitai. Techniškai kredito perviršis apmokamas tik pareikalavus (retkarčiais bankas gali pareikalauti grąžinti kredito perviršį anksčiau numatyto termino, tai savo ruožtu gali sukelti kliento nemokumą); tačiau dažniausiai kredito perviršio sutartis, atsižvelgiant į kliento mokumą ir patikimumą, gali būti pratęsiama pasibaigus periodui, taigi kredito perviršis gali būti naudojamas finansuoti "ilgalaikę" trumpalaikių poreikių dalį. Kredito perviršio suma gali būti padidinta, jeigu sezoniniai ar nenumatyti veiksniai sukelia papildomų lėšų poreikį atsižvelgiant į kliento lėšų judėjimą sąskaitoje, arba sumažinta, jei papildomų lėšų poreikiai tam tikru laikotarpiu sumažėjo. Šios ir kitos sąlygos numatomos kredito perviršio sutartyje tarp banko ir įmonės.
Susitarimas dėl kredito perviršio tarp banko ir įmonės gali sukurti stiprius santykius, kai tarp šalių abipusis pasitikėjimas. Viena vertus, įmonė teikia informaciją apie savo finansinę padėtį, siekdama periodiškai pratęsti sutartį, kita vertus, siekdamas išlikti versle bankas linkęs išlaikyti stiprius santykius su klientais. Kai kuriose šalyse (pvz., Japonijoje ir Vakarų Vokietijoje) tokių santykių stiprumas dažnai laikomas viena iš šių šalių ekonominės sėkmės priežasčių. Didėjant konkurencijai bankininkystėje, šie įmonės ir banko tarpusavio santykiai įgyja dar didesnę reikšmę. Pagrindiniu kredito perviršio trūkumu, nekalbant apie riziką, kad bankas padengtų jį nenumatytu laiku, yra tai, kad palūkanų normos, kurias sudaro banko bazinė norma ir premija už riziką, svyruoja sutarties galiojimo metu. Vadinasi, įmonė turi prisiimti ir palūkanų normų pasikeitimo riziką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-04
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis38.26 KB
AutoriusJurate
Viso autoriaus darbų27 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prekybos skolos. Kontraktai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą