Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Europos Sąjungos (ES) struktūriniai fondai (3)

Europos Sąjungos (ES) struktūriniai fondai (3)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Summary. Regionų plėtojimo ir suartėjimo politika. Ekonominis ir socialinis suartėjimas. Kiti suartėjimo instrumentai. Paramos programos ne Europos Sąjungoje (ES). Skiriama fondų paramos tikslai ir rodikliai. Regioniniai rodikliai. Rodikliai, apimantys visą Europos Sąjungą. Struktūrinių fondų veikla. Struktūrinių priemonių principai. PHARE programa. PHARE programos Lietuvoje. PHARE ACCESS – parama Vidurio ir Rytų Europos nevyriausybinėms organizacijoms. SAPARD programa. SAPARD paramos prioritetai ir gavimo tvarka. ISPA programa. Europos investicijų bankas. Tiesioginė parama verslui. Parama Lietuvos įmonėms. Bendrojo Programavimo Dokumentas prioritetai ir priemonės. Išvados.

Ištrauka

Šiame sparčiai tobulėjančiame pasaulyje labai svarbiu veiksniu tapo pastovus ir nepertraukiamas bendradarbiavimas ne tik regioniniu, bet ir tarptautiniu mastu. Nuolatinis poreikis atsinaujinti ir kurti skatina būti priklausomiems įvairioms bendrijoms, tapti sąjungų nariais. Šiuo priklausymu įgyjame teisę ieškoti paramos ir investicijų platesnėje aplinkoje.
Integracija į ES siejama su sparčia ūkio modernizacija, naujausiomis technologijomis, ekonomikos augimu. To siekė ir Lietuva, 2004 gegužės 1-ąją dieną ji tapo viena iš Europos Sąjungos narių, įgijo naujų galimybių spręsti savo problemas, užtikrinti piliečių gerovę bei jų teisių apsaugą. Lietuva, būdama pilnateise ES nare, pasinaudodama įvairiais struktūriniais fondais įgyvendina gana brangiai kainuojančius projektus tokiose srityse, kaip aplinkos apsauga, naujų technologijų diegimas, ekonominės infrastruktūros plėtra, švietimo ir sveikatos sistemų plėtojimas.
Šio darbo tikslas – supažindinti besidominčius ir norinčius suprasti šiuolaikinę ekonomiką ir suprasti narystės ES privalumus su jos organizacijų teikiama finansine parama, patirtimi. Pirmuosius žingsnius žengdama Lietuva Europos Sąjungoje, siekia kuo greičiau pasiekti tai ką jos pradininkės siekė jau penkiasdešimtmetį. Jų sukaupta patirtis leidžia neklystant kopti į ideologinių tikslų viršūnę. Tam tikslui įkurti struktūriniai fondai, suteikdami paramą, skatina mažiau išsivysčiusias šalis įgyvendinti svarbius projektus, padedančius augti ekonomikai, socialiniam gyvenimo lygiui.
Svarbiausi šio darbo uždaviniai yra suklasifikuoti svarbiausią informaciją apie teikiamą fondų paramą:
1. sužinoti, kokie jų tikslai ir metodai;
2. susipažinti su fondų veiklos principais;
3. sritys, į kurias orientuotos fondų lėšos;
4. pagal kokią strategiją siekiamas ES narių išsivystymo lygis;
5. kokie rodikliai lemia galimybę gauti paramą;
6. PHARE, SAPARD, ISPA, EIB programos;
7. pasidomėti, kaip šiais fondais naudojasi Lietuvos įmonės.
Savo darbe aiškiai ir apibendrintai pateikiau aktualiausią informaciją apie Europos Sąjungos struktūrinius fondus, jų veiklą, tikslus, kriterijus, kuriais vadovaujasi suteikdami paramą projektų įgyvendinimui. Tikiuosi, kad šis darbas sudomins tuos, kas domisi struktūrinių fondų politika bei finansavimo galimybėmis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-05
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai15
Dydis65.58 KB
AutoriusSalomeja
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) strukturiniai fondai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą