Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Lizingas, jo taikymo Lietuvoje plėtra

Lizingas, jo taikymo Lietuvoje plėtra

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Lizingo samprata. Lizingo atsiradimo istorija. Lizingo rūšys. Finansinis lizingas (arba išperkamoji nuoma). Veiklos lizingas. Veiklos nuomos privalumai, palyginus su finansiniu lizingu. Operatyvinis lizingas. Grąžintinas lizingas. Lizingo patrauklumas. Lizingo privalumai jo gavėjui. Lizingo privalumai jo davėjui. Lizingo privalumai lizingo objekto tiekėjui (gamintojui). Lizingo trūkumai. Reikalavimai lizingo gavėjui. Lizingo raida Lietuvoje. Lizingo rinkos Lietuvoje analizė. Lietuvos lizingo rinkos pasiskirstymas pagal portfelį 2004-12-31. Lietuvos lizingo rinkos pasiskirstymas pagal portfelį 2005 06 30. Išvados.

Ištrauka

Lizingas – modernus ir patogus investicijų finansavimo būdas. Sovietinėje Lietuvoje ilgalaikis turtas arba ilgalaikio turto finansavimo lėšos buvo skirstomos pagal planą, centralizuotai, taip buvo visiškai eliminuojama lizingo galimybė. Prielaidos teikti lizingo paslaugas atsirado tik atkūrus laisvosios rinkos ekonomiką ir susiformavus jos infrastruktūrai.
Pagrindinė problema - piniginių lėšų, reikalingų investicijoms, trūkumas. Dažnai verslininkai naudojasi kreditu naujai įrangai pirkti, tačiau kreditas - tai ne pati geriausia išeitis. Banko paskolos brangios, be to, bankai reikalauja solidaus užstato. Dėl šių priežasčių verslininkai nesiryžta arba negali imti banko kreditų savo veiklai plėsti. Nemažai įmonių bankrutuoja, nesugebėdamos išsilaikyti rinkoje, ir negrąžina bankui paimto kredito. Taip verslininkai negali pradėti arba plėsti savo verslo, o bankuose kaupiasi laisvi, nepanaudoti pinigai. Geriausia išeitis yra lizingas. Tai išorinis finansavimo šaltinis, suteikiantis klientui galimybę pasirinkti lankstų ir geriausiai poreikius tenkinantį finansavimo būdą. Tai palanki galimybė naudotis reikalingu turtu, įsipareigojus mokėti sutartas įmokas nustatytais terminais.
Šiandieninės Lietuvos ekonominėmis sąlygomis daugelis įmonių sprendžia finansines problemas, kylančias dėl pinigų stokos. Plečiant įmonės veiklą, vadovams reikia rinktis iš kokių šaltinių finansuoti naujus projektus. Neišsivysčiusioje Lietuvos kapitalo rinkoje dažnai nėra didelio išorinių kapitalo kaupimo šaltinių pasirinkimo. Jei vidinių įmonės išteklių nepakanka, o savininkai nelinkę arba nepajėgūs didinti akcinio kapitalo, tai paprastai tenka imti paskolą iš banko.
Kaip alternatyvos bankinėms paskoloms paplitusios tokios finansavimo rūšys kaip lizingas.
Šiame darbe stengsiuos pateikti kuo daugiau informacijos apie lizingo sampratą, jo rūšis, teikiamus privalumus bei trūkumus sutarties šalims, lizingo raidą, rinką Lietuvoje.
Darbo tikslas - giliau susipažinti su lizingu kaip alternatyviu finansavimo šaltiniu, jo plėtra Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-09
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai0
Dydis173.06 KB
AutoriusSoulshaker
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lizingas jo taikymo Lietuvoje pletra [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą