Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankroto rizikos nustatymas: UAB "Šiaulių darbo rinkos mokymo centras"

Bankroto rizikos nustatymas: UAB "Šiaulių darbo rinkos mokymo centras"

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Bankroto rizikos samprata. Bankrotą lemiantys veiksniai. Trys krizių prevencijos pakopos. Krizės veiksniai. Įmonės krizės priežastys. Įmonių bankrotas - makroekonominė problema. Įmonių bankroto rizikos nustatymo būdai. SP UAB "Šiaulių darbo rinkos mokymo centras" bankroto diagnostika. Bankroto rizikos nustatymas Altman Z modeliu. Išvados.

Ištrauka

Išvystytos rinkos sąlygomis kiekvienas verslas patiria didesnę ar mažesnę riziką. Įmonių vadovai, siekdami didesnio pelno, imasi rizikingos veiklos, o nenorintys rizikuoti dažniausiai merdi arba neišlakę konkurencijos, bankrutuoja. Todėl įmonių vadovai turi mokėti įvertinti savo verslo riziką, žinoti jos ribas ir neperžengti jų, kad nepatirtų bankroto.
Įvairūs autoriai nagrinėjo įmonių bankroto problemas, darė prognozes ir teikė siūlymus įmonių vadovams. Tačiau įmonės bankrutuodavo ir dabar bankrutuoja. Galima teigti, kad įmonių bankrotas tapo įprastu rinkos ekonomikos reiškiniu, sukeliančiu daug neigiamų padarinių ne tik pačiai įmonei, bet ir valstybei bei visuomenei. Todėl labai svarbu nagrinėti įmonių bankroto problemą, ieškoti jo prognozavimo metodų.

Darbo aktualumas.
Verslo aplinkoje, kuomet vyksta tokie spartūs ir staigūs poslinkiai, o įmonės čia klesti, čia bankrutuoja, sukeldamos nemažų rūpesčių ne tik įmonių vadovams ar joje dirbusiems žmonėms, bet ir visuomenei, bankroto rizikos analizė įgauna vis didesnę svarbą. Šiandien nei vienas įmonės vadovas, numatydamas tolesnę įmonės veiklos strategiją, negali apseiti be galimo bankroto prognozavimo.
Šio darbo tikslas – apibendrinti įmonių bankroto rizikos nustatymo būdus, apskaičiuoti bankroto tikimybę Altman metodu bendrovėje UAB ,,Šiaulių darbo rinkos mokymo centras".
Tyrimo objektas – bankroto rizika.

Bankroto problemos apibrėžimas
Bankrotas – tai įmonės būsena, kai verslas nebegali padengti savo skolų ir įvykdyti kitų finansinių įsipareigojimų ir kai įmonei teisme yra iškelta bankroto byla arba kreditoriai įmonėje vykdo bankroto procedūras ne teismo tvarka. Bankroto proceso metu skolininko turtas yra perimamas teismo paskirto likvidatoriaus arba administratoriaus, kuriuo atsiskaitoma su kreditoriais.
Tačiau įmonė susiduria su finansiniais sunkumais daug anksčiau, nei iškeliama bankroto byla. Finansiniai sunkumai prasideda, kai įmonė nebegali atlikti planuotų mokėjimų arba kai grynųjų pinigų cirkuliacija pasiekia kritinę ribą.
Priežastys, vedančios verslą į žlugimą, o vėliau ir į bankrotą, gali būti skirstomos į ekonomines, finansines, vadybos aplaidumo, tyčinio bankroto siekimas, stichinių nelaimių ir katastrofų ir kitas. Prie ekonominių faktorių galima priskirti pramonės silpnumą ir blogą lokacijos vietą. Finansiniai faktoriai – per dideli įsiskolinimai ir kapitalo stoka. Tyrimai rodo, kad finansiniai sunkumai dažnai kyla dėl vadybos klaidų ir neteisingų prognozių. Klaidų ir blogų prognozių skaičius augimas yra vadybos aplaidumo ženklas. Įmonių sukčiavimas pradėta domėtis jau 9-ojo dešimtmečio pabaigoje. Tačiau nėra tokių bankroto prognozės modelių, kurie galėtų nustatyti ir sustabdyti įmonės tyčinio bankroto siekimą. Stichinės nelaimės ir katastrofos kartais irgi tampa įmonės žlugimo priežastimi.
Šis bankroto priežasčių susisteminimas nėra išskirtinai taikomas Lietuvoje. Globalizacija gali sukelti ekonominio nuosmukio bangas įvairiose šalyse, kas gali lemti Lietuvos ekonomikos nuosmukį. Kitos šalys, pvz., Japonija, Belgija, Tailandas, Graikija ir Vengrija kuria savo bankroto prognozės modelius, kad laiku sustabdytų pražūtingus padarinius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-17
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis27.14 KB
AutoriusRuta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankroto rizikos nustatymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą