Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Lietuvos pinigų istorinė raida

Lietuvos pinigų istorinė raida

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Pirmykščiai lietuvių pinigai. Pirmieji metaliniai lietuvių pinigai. Laisvosios Lietuvos pinigai. Pavergtos Lietuvos pinigai. Nepriklausomos Lietuvos pinigai. Sovietinė okupacija. Nepriklausomybės atkūrimas. Išvados.

Ištrauka

Ko gero nebėra tokios žmogaus veiklos sferos, kur būtų apsieinama be pinigų. Pinigais yra mokama už prekes, paslaugas, įgyjamas turtas, jie yra taupomi. Šias laikais pinigais išmatuojamos visų kitų prekių vertės. Yra skiriama gana daug pinigų formų – grynieji pinigai, terminuoti indėliai, taupomieji indėliai, vyriausybės vertybiniai popieriai ir kiti. Šiame kursiniame darbe mes nagrinėsime tik grynųjų Lietuvos pinigų istorinę raidą ( monetų ir popierinių pinigų ).
Monetų kilmės laikas yra nustatomas pagal:
Iškasenų radinius (iškasenos rodo, su kokio laiko monetomis žemėje gulėjo rastos monetos);
Monetų ženklus (reikia atsižvelgti į tai, kokio laikmečio ženklai, pavadinimai yra iškalti monetose);
Monetų metrologinius duomenis.

Svarbiausias šio kursinio darbo uždavinys: apžvelgti Lietuvos pinigų istorinę raidą. Kad būtų lengviau orientuotis mes suskirstėme nagrinėjamą laikmetį pagal tai, kas valdė Lietuvą tuo laikotarpiu.
Rašant šį darbą naudojomės moksline ekonomikos literatūra, jos analize, istorine literatūra.

Lietuviai, pirmiau negu pradėjo gaminti savus pinigus, jau senovėje sugebėjo vartoti svetimas monetas. Tos svetimos vartojamos monetos buvo įvairios, priklausomai nuo politinių ir prekybinių ryšių su kitomis tautomis. Spėjama, kad gintaro prekyba galėjo prasidėti anksčiau nei romėnai įsigalėjo pasaulyje, galbūt prieš antrąjį mūsų eros šimtmetį. Manoma, kad gintaro prekybą galėjo pradėti graikai. Lietuvos senovinius prekybos santykius su graikais tarsi patvirtina ir senosios graikų monetos, randamos įvairių Lietuvos vietų iškasenose.
Lietuvoje rasta Romos imperijos ir Romos respublikos monetų. Keli rasti respublikos "denarai" turi palyginti aiškias raides "Lit". Kai kurie tyrinėtojai teigė, kad tai galėtų būti stabmeldiškos Lietuvos pinigai, tačiau labiau tikėtina, kad tos raidės – tai sutrumpintas Lucius Itius, nes taip buvo vadinamas vienas respublikos laikų Romos pinigų kalyklos viršininkas. Be Romos monetų, nerandama jokių kitų II ir III a. monetų, tad tenka manyti, kad tais laikais Lietuvoje vyravo Romos pinigai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai14
Dydis145.6 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos pinigu istorine raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą