Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankrotas ir bankroto priežastys

Bankrotas ir bankroto priežastys

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Bankrotas. Požymiai, rodantys nepatenkinamą firmos būklę. Bankroto procedūra. Kai kurios bankų bankroto priežastys Lietuvoje. Įmonių bankrotas 1993 – 2001 metais. Smulkieji didmenininkai šaukiasi pagalbos. Vakarų bankas. Vakarų bankas šaukiasi į pagalbą Lietuvos Vyriausybę. Išvados.

Ištrauka

Išsivysčiusiose Vakarų šalyse įmonių bankrotas – įprastas ekonominis reiškinys, neatsiejamas rinkos santykių atributas, skainantis technikos, gamybos ir visuomenės pažangą. Vienos įmonės, nesugebėdamos rungtis dėl prekių realizavimo rinkos, žlunga, kitos pradeda savo veiklą. Prancūzijos nacionalinio statistikos ir ekonomikos tyrimo instituto duomenimis, 1986-1992 m. bankrutavusių įmonių skaičius išaugo dvigubai. 1993 m. bankrutavo 69,1 tūkst., arba 3,3 proc. visų šalies veikiančių įmonių, 1994 m. – 58,6 tūkst., arba 2,8 proc. veikiančių įmonių. JAV statistikos duomenimis, kasmet apie 1 proc. veikiančių įmonių bankrutuoja. Šalyje kasmet pradeda savo veiklą apie pusė milijono naujų firmų ir savarankiškų verslininkų. 50 proc. jų neišsilaiko nei 18 mėnesių. Vokietijoje laikoma normaliu reiškiniu, kai, esant palyginti stabiliai šalies ekonomikai, per metus bankrutuoja apie pusė naujai įsteigtų įmonių.
Ši gana didelė bankroto norma rodo prisitaikymo prie rinkos konjunktūros sunkumus. Pats bankroto pavojus verčia firmų vadovus būti atsargiems priimant sprendimus ir palaikant tokį rentabilumo lygį, kad būtų galima grąžinti kreditus.
Svarbiausios bankroto priežastys paprastai būna per dideli gamybos kaštai, mažas konkurencingumas ir kt. Šie nesklandumai gali sukelti firmos nemokumą.

Tarp daugelio rodiklių, leidžiančių susidaryti vaizdą apie firmos nesėkmingą veiklą ar net gresiantį bankrotą, galima paminėti būdingiausius.
Firmos veiklą geriausiai parodo finansinė ataskaita, jos palyginimai su praėjusių metų ataskaita, pirmiausia piniginių išlaidų ir įplaukų balansas. Tai dokumentas, parodantis,kiek pinigų reikės investuoti į projektą atskirais laiko tarpais, t.y. iki realizavimo pradžios ir darbo metu. Rinkos ekonomikos sąlygomis piniginiai srautai turi būti planuojami labai kruopščiai ir apgalvotai. Jeigu prekių realizavimas bus susijęs su ilgalaikiu lėšų įšaldymu atsiskaitymuose su pirkėjais, t.y. debitoriniuose įsiskolinimuose, tai norint palaikyti įmonės likvidumą, teks reguliariai įdėti papildomai lėšų, o tai padidins ir investicijų poreikius.
Kitas finansinis dokumentas, atspindintis firmos veiklą,- buhalterinis balansas. Jame parodami firmos aktyvai, jų formavimo šaltiniai pasyvai, t.y. įsiskolinimai bei investicijos. Dideli balanso struktūros pokyčiai (aktyvų ar pasyvų staigus padidėjimas ar sumažėjimas) rodo nestabilią firmos padėtį.
Susirūpinimą kelia ir tokie atvejai, kai firma ne laiku atsiskaito su savo darbuotojais, finansų organais ir akcininkais.
Reikėtų paminėti ir produkcijos pardavimų apimties rodiklį. Jis geriausiai apibūdina firmos ekonominį potencialą. Jeigu firmos realizavimo apimtys mažėja, vadinasi produkcija neturi paklausos, prarandamos realizavimo rinkos. Lėšos, įdėtos į gamybą, panaudojamos neefektyviai. Firma turėtų ieškoti naujų realizavimo rinkų arba pradėti gaminti naujas produkcijos rūšis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-31
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis41.73 KB
AutoriusLINA
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankrotas ir bankroto priezastys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą