Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Euro įvedimas Lietuvoje (2)

Euro įvedimas Lietuvoje (2)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbo metodikos aprašymas. Euras. Euro įvedimo įtaka rinkai. Lietuva ir euras. Verslo parengimas euro įvedimui. Kada geriausia eurą įvesti Lietuvoje. Euro įvedimo nauda Lietuvai.

Ištrauka

EURAS yra bendra 12 Europos Sąjungos valstybių (Airijos, Austrijos, Belgijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Liuksemburgo, Olandijos, Portugalijos, Prancūzijos, Suomijos ir Vokietijos), priklausančių euro zonai, valiuta. 1999 m. įvestas euras naudotas atsiskaitymais negrynaisiais pinigais, o nuo 2002 m. Sausio 1 dienos 12 euro zonos valstybių į apyvarta išleisti grynieji eurų pinigai – eurų banknotai ir monetos.
Oficialus euro trumpinys yra EUR. Jis įregistruotas Tarptautinėje standartų organizacijoje ir vartojamas verslo, finansiniais ir komerciniais tikslais taip pat, kaip ir iki šiol vartojami šie trumpinimai: FRF ( Prancūzijos frankas ), DEM ( Vokietijos markė ), GBP ( svaras sterlingas ), BEF ( Belgijos frankas ).
Stodama į Europos Sąjungą Lietuva, įsipareigojo įsivesti eurą, kuris leis mūsų šaliai pasinaudoti bendros Europos Sąjungos valiutos privalumais. Įvertinęs euro naudą ir būtinybę visapusiškai pasirengti valiutos keitimui, Lietuvos bankas mano, kad 2007 m. Sausio 1 d. yra tinkamiausia data įvesti eurą Lietuvoje.


PROBLEMA – visuomenės nusistatymas

TIKSLAS – išsiaiškinti visuomenės apie euro įvedimą, jo naudą, trūkumus ir ar visuomenė domisi tuo.

OBJEKTAS – Lietuvos visuomenė

DALYKAS – euras: pasirengimas jo įvedimui.

METODIKA – dokumentų analizavimas, interviu, anketavimas.

HIPOTEZĖ – visuomenės pasipriešinimas.

Euras - tai Europos ekonominės ir pinigų sąjungos bendroji valiuta, įvesta 1999m. sausio 1 d. įvesta 11 Europos Sąjungos valstybių narių: Airijoje, Australijoje, Belgijoje, Ispanijoje, Italijoje, Liuksemburge, Olandijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Suomijoje ir Vokietijoje. ES valstybių ir vyriausybių vadovai pavadinimą ,, euras ‘‘ 1995 m gruodžio mėnesį patvirtino Europos Viršūnių Tarybos susitikime Madride.
Oficialus euro trumpinys yra EUR. Jis įregistruotas Tarptautinėje standartų organizacijoje ir vartojamas verslo, finansiniais ir komerciniais tikslais taip pat, kaip ir iki šiol vartojami šie trumpinimai FRF ( Prancūzijos frankas ), DEM ( Vokietijos markė ), GBP ( svaras sterlingas), BEF ( Belgijos frankas ) USD ( JAV doleris ) ir t.t.
Naujas valiutos ženklas € primena raidę ,,E‘‘. Ženklas sukurtas pagal graikų abėcėlės raidę  ( epsilon ). Tai tarsi nuoroda į Europos civilizacijos ištakas į pirmąją žodžio ,,Europa‘‘ raidę. Lygiagrečios linijos reiškia valiutos stabilumą. Euro ženklą lengva atpažinti, o po kelerių metų jis bus toks pat įprastas, kaip ir JAV dolerio ženklas.
( $). Šį ženklą labai patogu vartoti kaip valiutos simbolį. Jis bus įvestas į visų kompiuterių ir spausdinimo mašinėlių klaviatūras.
Išorinę euro vertę lemia užsienio valiutos rinkos ir daugelis veiksnių, kurių svarba tam tikrais laikotarpiais skiriasi. Tarp šių veiksnių šalies infliacijos lygis, valdžios institucijų vykdomą pinigų ir ekonominė politika bei mokėjimų balanso būklė. Euro kurso svyravimus atidžiai stebės Ekonomikos reikalų ir finansų Ministrų Taryba. Ypatingais atvejais, pavyzdžiui, esant dideliems kurso svyravimais, Europos Sąjungos Taryba gali suformuluoti bendrąsias užsienio valiutos politikos nuostatas, kurios nors ne ES valstybės narės valiutos atžvilgiu ( pavyzdžiui kaip JAV dolerio ). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-08
DalykasFinansų referatas
KategorijaFinansai
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis33.61 KB
AutoriusEdvinas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Euro ivedimas Lietuvoje (2) [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kolpingo kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą