Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Europos centrinių bankų sistema

Europos centrinių bankų sistema

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) susikūrimo pagrindai. Deloro atskaita ir Mastrichto sutartis. Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) veikla. Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) tikslai ir uždaviniai. Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) veiklos nepriklausomumas. Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) atsakingumas. Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) veiklos viešumas. Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) organizacinė struktūra. Kelias į ekonominę ir pinigų sąjungą. Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) pinigų politikos funkcijos ir operacijos. Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) finansinės nuostatos. Banknotai. Auditas. Kapitalas. Pinigų politikos pajamos. Teisminė priežiūra. Euro mokėjimo sistema – Transeuropinė automatizuota realaus laiko atskirųjų atsiskaitymų skubių pervedimų sistema (TARGET). Išvados. Summary.

Ištrauka

Europos centriniai bankai yra tarsi istorijos "produktas". Jų vaidmuo istorijos tarpsniuose kinta. Kad būtų galima žengti istorinį žingsnį – bendrąją euro valiutą ir laikytis bendros pinigų politikos – būtinai reikėjo sukurti struktūrą, užtikrinančią, kad Europos sutartyje numatyti tikslai bus įgyvendinti. Todėl buvo sukurta nauja, unikalios struktūros ir atliekanti ypatingas funkcijas Europos centrinių bankų sistema (ECBS), į kurią pasaulyje panašios nėra. Tokia institucija negalėjo atsirasti kaip visai nauja, labai svarbu buvo kuo daugiau pasinaudoti turimu ES šalių centrinių bankų potencialu ir patirtimi. ES sutartis ir ECBS bei Europos centrinio banko (ECB) statutas, kuris kaip protokolas yra sutarties priedas ir turi tokią pačią juridinę galią, apibrėžia šios sistemos veikimą.
Tačiau ne viskas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, yra taip paprasta bei lengva. Todėl šio darbo tikslas ir yra pateikti išsamią ECBS veiklos analizę bei kylančias problemas šio aparato viduje, atsirandančias siekiant skatinti subalansuotą ekonominę veiklą, geresnės gyvenimo kokybės bei valstybių narių socialinės-ekonominės sanglaudos.

ES steigimo sutarties nuostatos daug kur remiasi Deloro ataskaitoje išdėstytomis idėjomis. Šioje ataskaitoje, kurią 1989 m. balandžio mėn. Pateikė ekspertų grupė ir valstybių narių centrinių bankų valdytojai, numatytas trijų etapų perėjimo prie Ekonominės pinigų sąjungos (EPS) procesas. Pirmojo etapo, kuris prasidėjo 1990 m. liepos 1 d., pagrindinius tikslus sudaro koordinavimo pinigų srityje stiprinimas, visų valstybių narių įtraukimas į EPS, bendrosios rinkos kūrimo užbaigimas ir būtinų Sutarties pataisų rengimas ateityje. Antrojo etapo svarbiausias bruožas – ECBS, kurios galios iš pradžių bus ribotos, sukūrimas. Trečiajame etape numatytas perėjimas prie fiksuoto valiutų kurso ir bendrosios valiutos įvedimas.
Jau 1989 m. Europos Viršūnių Taryba Madride priėmė sprendimą pradėti įgyvendinti pirmąjį etapą ir 1990 m. pabaigoje sušaukti tarpvyriausybinę konferenciją. 1990 m. balandžio mėn. Europos Viršūnių Taryba susitarė sukviesti antrąją tarpvyriausybinę konferenciją dėl politinės sąjungos institucinės struktūros, puoselėdama ne paskutinės svarbos norą įsibėgėjus integracijai susaistyti Vokietiją glaudesniais ryšiais su bendrija. Pinigų politikos srityje valstybės narės susitarė, kad antrasis EPS etapas turi prasidėti 1994 m. sausio 1 d. Dar iki tarpvyriausybinės konferencijos sušaukimo buvo patvirtintas ECB statutas, kuriame nurodyta, jog pagrindinis tikslas yra kainų stabilumo palaikymas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-09
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis38.17 KB
Autoriusjurga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos centriniu banku sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą