Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Valiutų kursų įtaka tarptautinei prekybai

Valiutų kursų įtaka tarptautinei prekybai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Tarptautinių finansų kursinis darbas. Įvadas. Valiutos kurso sąvoka. Valiutos kursą veikiantys veiksniai. Valiutos kursų režimai. Fiksuotas valiutos kurso režimas. Lankstus valiutos kurso režimas. Kiti valiutos kursų režimai. Euro susiejimo su litu dolerio smukimo pasekmes Lietuvos užsienio prekybai. Užsienio prekybos pasikeitimas susiejus litą su euru. Dolerio smukimo poveikis užsienio prekybai. Ekonomikos augimo spartėjimas 2001 – 2004 m. Vidurio ir Rytu Europos šalių valiutų kursų sistemos. Valiutos kurso sistemų poveikis atskiriems makroekonominiams rodikliams. Išvados.

Ištrauka

Mano darbo tikslas – paaiškinti kas tai valiutos kursas ir kaip jo svyravimai veikia tarptautinę prekybą.
Taigi pirmoje darbo dalyje pateikiau valiutos kurso sąvoka, antroje – parodžiau kokie veiksniai įtakoja valiutos kursą, t. y. dėl ko jis svyruoja, trečioje kursinio darbo dalyje aprašiau pagrindinius valiutos kursų režimus, taip pat išvardinau valiutų kursų režimus kuriuos išskyrė Tarptautinio Valiutos Fondo terminologijoje.
Ketvirtoje kursinio darbo dalyje pateikiau 2002 metų susiklosčiusią situaciją, dėl lito susiejimo su euru ir dolerio smukimo ir trumpai aprašiau kaip tai paveikė Lietuvos užsienio prekybą.
Penktoje darbo dalyje apžvelgiau kokias Vidurio ir Rytų Europos šalys taiko valiutų kursų sistemas.
Šeštoje dalyje norėdamas ištirti kuri, pereinamosios ekonomikos šalių, pasirinkta valiutos kurso sistema sąlygojo geresnį makroekonominį stabilizavimą, ištyriau kai kuriuos makroekonominių rodiklių pokyčius.

Valiutos kursas – tai viena valstybės pinigų vertė, išreikšta kitos valstybės pinigais, t.y. vienos valiutos perskaičiavimo į kitą valiutą koeficientas, apskaičiuotas pasiūlos ir paklausos santykiu rinkoje. Valiutos kursas parodo nacionalinės ir užsienio valiutos santykį, kuris nustatomas remiantis valiutų perkamąja galia ir jų santykiu su kitais tarptautiniais piniginiais apskaitos vienetais.
Tarptautinė prekyba yra panaši į vidaus prekybą daugeliu požiūrių. Visų pirma lyginamuoju pranašumu ir masto ekonomija, sąlygojančiais ekonomikos efektyvumo augimą. Tačiau dvi kliūtys daro tarptautinius sandėrius nepanašius į vidaus prekybą:
1. Tarptautinę prekybą apsunkina kliūtys, kurių nėra prekiaujant tos pačios šalies valstijoms, provincijoms ar miestams. Pavyzdžiui, vyriausybė riboja prekių įvežimą, įvesdama importo muitus.
2. Vidaus prekyboje naudojama tik viena valiuta. Pavyzdžiui, kai niujorkietis perka Floridoje išaugintus apelsinus, jis moka doleriais, t.y. pinigais, kurių pageidauja pardavėjas. Tarptautinėje prekyboje naudojamos dvi valiutos. Įsivaizduokite Didžiosios Britanijos firmą, importuojančią JAV medvilnę. Firma turi svarų, kuriais galėtų užmokėti už medvilnę. Tačiau JAV eksportuotojas nori užmokestį gauti doleriais. Britanijos importuotojas turės kreiptis į užsienio valiutų rinką, kurioje galės parduoti svarus ir pirkti dolerius, reikalingus sumokėti už medvilnę. Užsienio valiutų rinkos yra įsteigtos pagrindiniuose finansiniuose centruose, tokiuose kaip Londonas ir Niujorkas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis40.83 KB
AutoriusOlga
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valiutu kursu itaka tarptautinei prekybai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą