Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Valiutų kursų svyravimas bei jų įtaka šalies ekonomikai

Valiutų kursų svyravimas bei jų įtaka šalies ekonomikai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Valiutos kursus įtakojantys veiksniai ir jų rūšys. Lankstusis valiutos kursas. Fiksuotas valiutos kursas, jo įtaka šalies ekonomikai. Perkamosios galios paritetas ir spekuliacijos įtaka plaukiojančiam valiutos kursui. Devalvacijos pasekmės trumpuoju, vidutiniuoju ir ilguoju laikotarpiu. Valiutos kurso pasirinkimas. Valiutų kursai ir vyriausybės politika. Pinigų politika esant lanksčiam valiutos kursui. Vyriausybės iždo politikos efektyvumas esant lanksčiam valiutos kursui. Vyriausybės iždo politika esant fiksuotam valiutos kursui. Dolerio kurso poveikis JAV bei kitų šalių ekonomikai. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinė valiutų rinka vaidina svarbų vaidmenį pasaulio rinkose ir šalies ūkio ekonomikoje. Visi komerciniai pasaulio bankai atlieka milijardines spekuliacines operacijas perkant ir parduodant užsienio šalies valiutą, uždirbdami arba pralošdami vien tik iš valiutų kursų skirtumų. Tačiau čia nėra pagrindinis valiutų panaudojimo veiksnys, vis dėl to pinigai yra sukurti atsiskaitymams ir kiekviena šalis turi savo valiutą, o tai turi įtakos tarptautiniam bendradarbiavimui, konkurencinėm kainom ir net politikai. Istorijos eigoje matyti, jog valiutų kursai priklausė nuo vyravusios valiutų sistemos, kurioje pagal atitinkamą paritetą buvo skaičiuojami kursai, nustatinėjamos kainos ir konkurencingumas. Laikui bėgant įsikūrė įvairių tarptautinių organizacijų, reguliuojančių pasaulinę valiutų rinką.
Bet kurios tarptautinės pinigų sistemos svarbiausi požymiai yra du – valiutos kursas ir mokėjimų balansas. Valiutos kursas – tai užsieninių pinigų kaina, išeikšta vietiniais pinigais, jis nustatomas valiutų keitimo rinkoje. Kursas kinta dėl to, kad būtų atkurtas ar palaikomas balansas tarp išmokų užsienio šalims ir įplaukų, gaunamų iš tų šalių.
Darbo tikslas: išanalizuoti valiutų kursų svyravimus bei jų įtaką šalies ekonomikai.
Darbo objektas: valiutų kursų svyravimų bei jų įtakos šalies ekonomikai analizė.
Darbo uždaviniai:
1. Surinkti medžiagą apie valiutų kursus, jų svyravimus, poveikį šalies ekonomikai.
2. Išanalizuoti, kokius padarinius JAV bei kitų šalių ekonomikai padarė JAV dolerio smukimas.
Darbo metodika:
1. Mokslinės literatūros analizė.
2. Statistinių duomenų analizė.

Tarptautinėje rinkoje prekių mainai vyksta įprastine tvarka: siekiama parduoti brangiau, pirkti pigiau. Tačiau tokiuose mainuose yra esminis skirtumas. Tarptautinėje rinkoje naudojamos įvairios nacionalinės valiutos, kurios skiriasi viena nuo kitos ne tik forma, pavadinimais, bet ir perkamąja galia. Galimi atvejai, kai valiutos pavadinimas tas pats, o perkamoji gailia skirtinga. Viena valiuta keičiama kita valiutų rinkoje.
Valiutų rinka – rinka, kurioje vyksta įvairių valiutų mainai. Taigi, valiutų rinka yra viena iš rinkos formų, kur prekiaujama įvairių šalių valiuta. Šios rinkos panašios į prekių rinkas: tai tobulos konkurencinės rinkos, kur susitinka daug pirkėjų ir daug pardavėjų, prekiaujančių tokiais "standartiniais produktais" kaip JAV doleriais, Eurais, Japonijos jenos, ir pan. [13, 240]. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-25
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis45.45 KB
AutoriusEgidijus
Viso autoriaus darbų16 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valiutu kursu svyravimas bei ju itaka salies ekonomikai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą