Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Vertybinių popierių rinkos

Vertybinių popierių rinkos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768
Aprašymas

Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Vertybinių popierių rinkos atsiradimo istorija. VP rinkos formavimasis pasaulyje. VP rinkos formavimasis Lietuvoje ir jį veikiantys įstatymai. Vertybinių popierių rinkos struktūra ir reglamentavimas. Vertybinių popierių rinkos padėtis tarp kitų rinkos dalyvių. Vertybinių popierių rinkos rūšys. Lietuvos Vertybinių popierių rinkos infrastruktūra. Vertybinių popierių rinkos dalyviai. Instituciniai Vertybinių popierių rinkos dalyviai. Vertybinių popierių rinkos problemos. Vertybinių popierių emisijos organizavimas. Vertybinių popierių emisijos ruošimas ir parametrų nustatymas. Vertybinių popierių emisijos tikslai. Vertybinių popierių emisijos rizika ir jos minimizavimas. Vertybinių popierių emisijų platinimo metodai. Išlaidos susijusios su VP išleidimu. Vertybinių popierių rūšys Lietuvoje. Nuosavybės VP (Akcijos). Akcijų rūšys. Skolos vertybiniai popieriai (Obligacijos). Obligacijų rizika. Akcijų ir obligacijų kursus veikiantys veiksniai ir jų skiriamosios savybės. Vekseliai. Bendrieji vekselių principai. Vekselių įforminimas. Vekselių važtaraštis. Vertybinių popierių registracija ir jų kainų viešas skelbimas. V P registravimas. Vertybinių popierių kotiravimas. Kotiravimo metodai. Nacionalinės VP biržos valdymas ir jos prekybos sistema. NVPB valdymo struktūra. NVPB prekyba. Reikalavimai, norint patekti į Nacionalinės vertybinių popierių biržos prekybos sąrašus. Esminės vertybinių popierių rinkos reguliavimo naujovės vertybinių popierių rinkos įstatyme. Išvados. Anotacija. Annotation. Priedai (4).

Ištrauka

Kiekvienoje ekonomiškai išsivysčiusioje valstybėje ir daugelyje besivystančių valstybių yra vertybinių popierių rinkos. Pasinaudojant jomis galima pritraukti verslui reikalingų investicijų, pasiskolinti piniginių lėšų ar valdyti finansines-ūkines rizikas. Ne išimtis ir Lietuva.
Vertybinių popierių rinkos užuomazgos Lietuvoje atsirado prasidėjus pirminiam valstybinio turto privatizavimo etapui 1991 metais. Kurį laiką vertybinių popierių rinka funkcionavo be įstatyminio reglamentavimo, iš dalies reguliuojama LR Vyriausybės nutarimais, todėl Lietuvos vertybinių popierių rinkos kūrimosi vienas iš pagrindinių ypatumų buvo tas, kad reikėjo realiai veikiančią nereguliuojamą rinką transformuoti į teisiškai reguliuojamą.
Vertybinių popierių atsiradimas Lietuvoje byloja apie ryškų ekonomikos postūmį į priekį. Todėl aš ir pasirinkau analizuoti Vertybinių popierių rinką Lietuvoje.
Darbo tikslas- išnagrinėti Vertybinių popierių rinkos atsiradimo ir vystymosi istoriją, jos vietą bendroje rinkos ekonomikos sistemoje ir kapitalo rinkos naujoves Lietuvoje.
Uždaviniai:
Apžvelgti Vertybinių popierių rinkos struktūrą
Išnagrinėti Vertybinių popierių rūšis
Išanalizuoti Nacionalinės Vertybinių popierių biržos apyvartos mažėjimo ir didėjimo priežastis
Diplominis darbas- tai pačių pagrindinių Vertybinių popierių rinkos principų, būdingų Lietuvos rinkoms apžvalga. Visas dėmesys darbe koncentruojamas į Nacionalinės Vertybių popierių biržos prekybos sistemą. Nagrinėjama pirminė ir antrinė Lietuvos Vertybinių popierių rinka.
Kad geriau visa tai atskleisti, pateikiami duomenys iš Nacionalinės Vertybinių Popierių biržos, Nacionalinio Vertybinių popierių depozitoriumo ir Vertybinių popierių komisijos.

Vertybinių popierių sąvoka buvo žinoma jau nuo vėlyvųjų viduramžių. Tuomet, didžiųjų geografinių atradimų laikotarpiu, atsivėrė plačios erdvės tarptautinei prekybai [2]. Verslininkams prireikė didžiulio kapitalo, norint pasinaudoti puikiomis aplinkybėmis. Užjūrio rinkų įsisavinimas ir prekių pardavimas tapo neįmanomu pavieniams asmenims. Dėl šios priežasties atsirado akcinės bendrovės - anglų ir olandų kompanijos, prekiaujančios su Ost - Indija; jos ir tapo pirmaisiais VP emitentais. XVI- XVII amžiuje Anglijoje steigėsi akcinės bendrovės, finansuojančios anglies gavybą, kitas kapitalui imlias šakas. Tuo metu anglų brokeriai sudarinėjo sutartis tiesiog gatvėse arba kavinėse. Iš čia kilo "gatvės" rinkos pavadinimas.
Prasidėjus pramonės perversmui ir susikūrus apdirbimo įmonėms, plačiai paplito akcijų prekyba. Tam tikslui Londono brokeriai 1773 m. išsinuomavo dalį karališkosios pinigų keityklos patalpų. Taip atsirado pirmoji pasaulyje Londono VP birža, o kartu su "gatvės" rinka pradėjo vystytis ir "organizuota" rinka.
Pirmoji amerikietiška VP birža pradėjo veikti 1791 m. Filadelfijoje, o po metų- garsios Niujorko VP biržos pirmtakė.
Pradžioje biržos prekiavo ne tiek akcijomis, kiek obligacijomis, kurias noriai leido vyriausybė ir geležinkelio kompanijos, kurioms reikėjo itin didelių lėšų stambiai mašinų gamybos infrastruktūrai sukurti.
Perėjimas prie akcinės nuosavybės XIX pabaigoje sąlygojo biržų specializaciją akcijų prekyboje, o obligacijų prekyba apsistojo "gatvės" rinkoje. 60 -ais XIX amžiaus metais Vokietijoje atsirado universalūs investiciniai bankai, apsiėmę vykdyti visas tarpines operacijas su VP. Eksploatuodami netradicinius kapitalo šaltinius ir formuodami vos ne ištisas pramonės šakas, jie turėjo didžiulę reikšmę pirmaujančių šalių (tokių, kaip JAV, Švedijos, Prancūzijos) pramonės vystyme. Iš šių šalių brokerinis verslas toliau plito po kitas pasaulio šalis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų diplominis darbas
KategorijaFinansai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis68 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis158.1 KB
Autoriuslaimonas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vertybiniu popieriu rinkos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą