Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Europos Sąjungos (ES) biudžeto perspektyva 2007-2013 metais

Europos Sąjungos (ES) biudžeto perspektyva 2007-2013 metais

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjunga: kilmė ir etapai. Didžiausia skiriama ES lėšų dalis. Ekonomikos vystymosi ir sanglaudos didinimas. Europos Sąjunga (ES) – pasaulinės reikšmės partnerė. Teisingumo ir didesnio saugumo Europos Sąjungos (ES) užtikrinimas. Europos Sąjungos (ES) funkcionavimo kaina. Kas moka Europos Sąjungai (ES)? Biudžeto dydis ir valstybių narių biudžeto deficitai. Biudžeto dydis. Išlaidų prioritetų pasirinkimas. Pokyčių mastas. Augimas ir konkurencingumas. Bendras žemės ūkio produktas (BŽŪP). Užsienio politika. Korekcijos mechanizmas. Stabilumo paktas. Finansų ministerijoje aptariami Europos Sąjungos finansavimo prioritetai. Europos Sąjungos biudžetas, struktūriniai fondai ir finansinė perspektyva. Bendras vidaus produktas. Lietuvos ekonominių rodiklių projekcijos 2005–2008 metams. Infliacija. Ekonominių rodiklių projekcijų skaičiavimo prielaidos. Ekonominės raidos rizikos aspektai. Prekių ir paslaugų rinkos. Vartotojų, gamintojų, eksportuotojų ir kitos kainos. Darbo rinka. Išvados.

Ištrauka

Finansinė perspektyva (daugiametis ES biudžeto planas) – keliems metams numatomos ES biudžeto pajamos ir išlaidos sutartiems ES prioritetams finansuoti, kurių paisoma tvirtinant metinius ES biudžetus.
Finansinė perspektyvos metodas ES biudžeto planavime pradėtas naudoti nuo 1988 m. Iki šiol ES jau turėjo 3-is finansines perspektyva: 1988-1992 m.; 1993-1999 m.; 2000-2006 m.
Europos Komisija turi išskirtinę teisės aktų teikimo iniciatyvos teisę ES, kurią realizuodama, teikia teisinių pasiūlymų paketą kitai finansinei perspektyvai. Šių teisinių pasiūlymų pagrindu tarp valstybių narių vyksta derybos. Galutinis sprendimas dėl daugiamečio ES biudžeto plano turi būti priimtas vienbalsiai.
2004 m. vasario mėn. prasidėjo derybos dėl naujosios ES Finansinės perspektyvos 2007-2013 m.. Deryboms kas pusmetį pirmininkavo vis kitos valstybės: Airija, Nyderlandai, Liuksemburgas, Jungtinė Karalystė.
Mano darbo tikslas yra pateikti Europos Sąjungos biudžeto perspektyvą 2007 – 2013 metais. Finansinė perspektyva sukuria patikimas ES finansinio ir politinio stabilumo prielaidas, užkerta kelią biudžeto tvirtinimo krizėms, kokių yra kilę praeityje. Vienas iš didžiausių ES siekių buvo sukurti sienų neturinčią erdvę, kurioje laisvai judėtų žmonės, prekės, paslaugos ir kapitalas. Ši ketveriopa laisvė kartais yra vadinama "keturiomis laisvėmis".
Jau XIV a. pasirodė pirmosios publikacijos ir projektai, skirti politinės integracijos problematikai. Tačiau juose neaptinkama bendresnių integracijos sampratos aiškinimų ar teorijų. Tai buvo daugiausia valstybių sąjungų ar susivienijimų kūrimo projektai ir įvairios schemos, kurios neanalizavo, kada ir kaip gali prasidėti integracija ir kaip ji vyks. Tarp pirmųjų projektų būtina paminėti Prancūzijos karaliaus prokuroro P. Diubua XIV a. pateiktą projektą vietoj pasaulinės valstybės (Romos imperijos) sukurti Europos kaštų sąjungą. Tai turėjo būti savotiška Europos federacija, turinti bendras institucijas ir kelianti tikslą išsaugoti taiką kontinente. Po 100 metų, 1462-aisiais, Čekijos karalius Jiržy Podiebradas paskelbė "Taikios Europos konfederacijos" projektą. Kai kurių tyrinėtojų nuomone šis projektas laikomas pirmąja politine Europos iniciatyva. Jis siekė suvienyti visas Europos krikščioniškąsias jėgas kovai prieš turkus. Projekte taikos Europos įtvirtinimas buvo tiesiogiai siejamas su Europos valstybių ir tautų susivienijimų į naują sąjungą bei reikalingų tam tikslui institucijų sukūrimui. Skirtingai nuo P. Diubua projekto čia siūloma, kad bendrus europiečių ir krikščionių reikalus imtųsi tvarkyti ne kuri nors stipriausia valstybė, bet tame procese dalyvautų visos šalys lygiais pagrindais. Tačiau nepaisant visų šių pastangų vienyti Europos kaštus, pagrindinė to laikotarpio problema buvo ne tarpvalstybiniai santykiai ir pati integracija, o suverenios valstybės formavimosi ir stiprėjimo problema. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis58.29 KB
AutoriusErika
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Holšanskienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) biudzeto perspektyva [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • V. Holšanskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą