Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mokestinių nepriemokų mokėjimo, atidėjimo tvarka bei apskaitos ypatumai

Mokestinių nepriemokų mokėjimo, atidėjimo tvarka bei apskaitos ypatumai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Mokestinės lengvatos. Mokestinės nepriemokos jų mokėjimo atidėjimo tvarka. Nepriemokos mokėjimo atidėjimas. Atsiskaitymas turtu. Atleidimas nuo delspinigių mokėjimo. Atvejai, kai atleidžiama nuo nepriemokos. Mokestinės nepriemokos mokėjimo atidėjimas arba išdėstymas. Mokestinės lengvatos kurioms Europos Sąjungos (ES) teisės aktai nustato specialias taisykles. Atleidimas nuo baudų ir delspinigių. Mokestinės nepriemokos perėmimas. Mokestinės nepriemokos sumokėjimas už skolininką. Mokestinės nepriemokos pripažinimas beviltiška mokestine nepriemoka. Mokestinių nepriemokų apskaitos ypatumai. Išvados.

Ištrauka

Esamu laikotarpiu Lietuvos mokesčių sistemoje pilna įvairių mokesčių kuriuos gyventojai privalo sumokėti, tai gali būti įvairiausių tipų mokesčiai pvz . Gyventojų pajamų mokestis kurį kiekvienas dirbantis pilietis privalo mokėti į biudžetą, tačiau yra ir kitų mokesčių kurį dažniausiai į biudžetą moka įmonės. Tai pelno mokestis ar pridėtinės vertės mokestis pelno mokestis mokamas nuo įmonės ar organizacijos gaunamo pelno, o pridėtinės vertės mokestis mokamas galutinio vartotojo kuris perka prekę ar paslaugą. Esant tiek mokesčių mokesčių mokėtojai susiduria su tuo, kad jiems gali pritrūkti lėšų juos apmokėti ir nustatytu laiku nesumokėjus mokesčio į valstybės biudžetą atsiranda skolos dar kitaip vadinamos mokestinės nepriemokos. Mokestinė nepriemoka, tai mokesčio nepriemoka ir mokesčių mokėtojo mokesčio įstatymo ar jo pagrindu priimto lydimojo teisės akto nustatyta tvarka laiku nesumokėtos su mokesčiu susijusios sumos. Tikslas. Mokėti analizuoti atsiradus skolų biudžetui įmonės mokestines nepriemokas privalo jas anksčiau ar vėliau sumokėti todėl Lietuvos Respublikos teisės aktuose, reglamentuojančiuose mokesčių mokėjimo tvarką, yra nemažai nuostatų, vadovaujantis kuriomis mokesčių mokėtojams gali būti suteiktos mokestinės lengvatos, Uždaviniai. Analizuoti kaip mokesčio mokėtojui gali būti atidėtas mokestinės nepriemokos mokėjimas, jis gali būti atleistas nuo delspinigių, jam gali būti leista atsiskaityti su biudžetu kita, nei pinigai, forma, t. y. turtu. Žinoma esant skolų biudžetui turi būti jų apskaita, kad būtų žinomas skolų dydis. Kad būtų žinomas ilgalaikių ir trumpalaikių įsipareigojimų dydis valstybiniam biudžetui.
Taigi norėtųsi atkreipti mokesčio mokėtojų dėmesį 2000 m. gegužės 18 d. priimtą Lietuvos Respublikos valstybės pagalbos ūkio subjektams kontrolės įstatymas Nr. VIII-1689, pagal kurį mokestinės lengvatos gali būti laikomos viena iš valstybės pagalbos ūkio subjektams formų. Pagal šį įstatymą, valstybės pagalba - valstybės pagalbos teikėjų (šiuo atveju - valstybinės mokesčių inspekcijos) tiesiogiai ar netiesiogiai taikomos ar jų remiamos pagalbos priemonės, finansuojamos iš valstybės ar savivaldybių biudžetų ar piniginių fondų bei skirtos kai kuriems ūkio subjektams arba kai kurių prekių gamybai ar paslaugoms teikti ir teikiančios ūkio subjektams ekonominę naudą, kuri be šių priemonių, laisvos rinkos sąlygomis nebūtų įmanoma.
Lietuvos Respublikos valstybės pagalbos ūkio subjektams kontrolės įstatymo nuostatų įgyvendinimą, suteikiant valstybės pagalbą mokestinių lengvatų būdu, reglamentuoja Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos viršininko 2002 m. gruodžio 2 d. įsakymu Nr. 349 patvirtintos Vietos mokesčio administratoriaus sprendimų dėl valstybės pagalbos teikimo mokestinių lengvatų būdu priėmimo taisyklės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-15
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis26.81 KB
AutoriusAudrius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokestiniu nepriemoku mokejimo atidejimo tvarka bei apskaitos ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą