Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Dividendų politika

Dividendų politika

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Dividendų politika. Pasyvus dividendų vaidmuo. Dividendai kaip pasyvus likutis. Aktyvus dividendų vaidmuo. Pirmenybė dividendams. Investuotojo apmokestinimas. Transakcijiniai kaštai ir vertybinių popierių dalijimas. Instituciniai apribojimai. Finansinis signalizavimas. Firmos lėšų poreikis. Likvidumas. Skolintų lėšų panaudojimo galimybė. Informacijos vertės įvertinimas. Kontrolė. Obligacijų apribojimai arba sutartys dėl paskolos. Dividendų stabilumas. Stabilumo įvertinimas. Planiniai dividendų išmokėjimo rodikliai. Galutiniai pastebėjimai. Išvados.

Ištrauka

Visais laikais dauguma korporacijų savo finansinės veiklos viltis sieja su reinvestuojamuoju pelnu, kuris kartu yra ir jų veiklos finansavimo šaltinis. Finansinis dividendų išmokėjimo koeficientas, t.y. pelno, išmokamo akcininkams, procentas mažina refinansuojamo pelno dydį, o sprendimas apie dividendų išmokėjimą yra kartu ir finansavimo sprendimas. Dividendų išmokėjimo koeficientas yra pagrindinis firmos dividendų politikos aspektas, kuris gali daryti didelę įtaką akcininkų firmos veiklos vertinimui. Dividendų politika apima ir dividendų stabilumą bei kitus faktorius, darančius poveikį dividendų išmokėjimui, taip pat dividendų išmokėjimą akcijomis, akcijų skaldymą bei išpirkimą.
Tol, kol firmos investicinių projektų rentabilumo lygis viršija reikiamą lygį, kompanija finansavimui naudos grynąjį pelną - investuos į vertybinius popierius su aukštu prioritetu, taip užsitikrindama savo kapitalo augimą. Jei šio pelno dalis po visų priimtų investicinių projektų finansavimo lieka neišnaudota, tai ji paskirstoma dividendų forma tarp akcininkų. Priešingu atveju dividendai nemokami. Jei visų vertų dėmesio investicinių projektų bendra vertė viršija grynojo pelno ir vertybinių popierių su aukštu prioritetu, užtikrinamu tuo pelnu, dydį, tai firma finansuos tą trūkumą naujų akcijų ir vertybinių popierių su aukštu prioritetu išleidimo pagalba.
Jei nagrinėjame dividendų politiką tik kaip finansavimo sprendimą, tai dividendų išmokėjimas atlieka pasyviojo likučio vaidmenį. Dividendų dydis keisis nuo periodo iki periodo priklausomai nuo firmai priimtinų investicinių projektų skaičiaus svyravimo. Jei firma turi daug galimybių naudingam lėšų investavimui, tai dividendų išmokėjimas turbūt bus lygus nuliui. Ir atvirkščiai, jei firma neturi galimybių naudingam lėšų investavimui, dividendų sudarys 100%. Bet kurioje situacijoje dividendų išmokėjimo reikšmingumas svyruos nuo 0 iki 1. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-13
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis28.22 KB
AutoriusJurga
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dividendu politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą