Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Biudžeto deficito priežastys, finansavimo būdai ir pasekmės (2)

Biudžeto deficito priežastys, finansavimo būdai ir pasekmės (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Biudžeto deficitas, jo priežastys. Biudžeto deficito ekonominės pasekmės. Biudžeto deficito finansavimas. Baltijos šalių biudžeto deficito palyginimas. Apibendrinimas. Žodynėlis.

Ištrauka

Suformuoti biudžetą, kurio pakaktų visoms išlaidoms padengti, yra sudėtinga. Todėl tenka apkarpyti išlaidas arba įvesti naujus mokesčius, kurie dažnai daro neigiamą poveikį šalies ekonomikai.
Valstybė savo finansuose gali turėti perteklių ar trūkumą. Pastaruoju atveju kalbame apie "deficitą". Biudžeto deficito valdymas yra vienas iš svarbiausių fiskalinės politikos makroekonominių instrumentų. Dažnai siekiama subalansuoti biudžetą, norint išlaikyti šalies ekonomiką "ant bėgių".
Apie biudžeto deficitą taip pat kalbame, kai norime apytikriai nusakyti vyriausybės fiskalinę padėtį. Ar vyriausybė bando į ekonomiką įtraukti daugiau likvidžių lėšų nei ji surenka iš mokesčių, ar ji bando likvidžias lėšas išimti iš ekonomikos?
Finansų rinkos labai atidžiai stebi biudžeto deficitą, nes jis parodo, kiek vyriausybei atitinkamu metu reikia finansavimo ir kokiu mastu didėja valstybės skola. Biudžeto deficitas gali suteikti informaciją apie vidaus išteklių mobilizavimo efektyvumą ir valstybės išlaidų valdymą. Pagrindinės biudžeto deficito priežastys gali būti pajamų surinkimo problemos, pernelyg didelės išlaidos ar netinkama kontrolė.
Žinomas būdas biudžeto deficitui finansuoti yra spausdinti ir leisti pinigus. Pinigų pasiūlai viršijant paklausą, skatinama infliacija. Taigi, biudžeto deficitas gali būti vienas iš veiksnių, kurie skatina infliacijos augimą šalyje.
Būdamas vienu iš pagrindinių ekonomikos dalyvių, valstybinis sektorius yra santaupų ir investicijų šaltinis. Jei investicijos didesnės už santaupas, visa ekonomika patiria išorinės pusiausvyros sutrikimą arba tai, kas vadinama einamosios sąskaitos deficitu. Laikui bėgant einamosios sąskaitos deficitą kompensuoja einamosios sąskaitos perviršis. Mažinant biudžetą, galima padėti didinti valstybinių lėšų santaupas, o santaupas galima panaudoti per dideliems išorinės ekonominės pusiausvyros sutrikimams mažinti.
Biudžeto deficitas - tai sąvoka, kurią praktikoje galima apibrėžti įvairiais būdais. Biudžeto deficito poveikis ekonomikai taip pat būna įvairus, priklausomai nuo pradinių sąlygų ir deficito priežasčių.
Darbo tikslas – išsiaiškinti kokios yra biudžeto deficito priežastys, kokie yra finansavimo būdai ir pasekmės, bei palyginti Baltijos šalių biudžeto deficitą.
Siekiant įgyvendinti iškeltą darbo tikslą iškeliami tokie uždaviniai:
* Išanalizuoti bei susisteminti mokslinę literatūrą biudžeto deficito tematika;
* Atlikti Baltijos šalių biudžeto deficito palyginimą;
* Pateikti apibendrinimą.
Darbo objektas – biudžeto deficito priežastys, finansavimo būdai ir pasekmės.
Darbo atlikimo metu naudojausi tokiais metodais: nagrinėjami ir analizuojami įvairūs literatūros šaltiniai, periodiniai leidiniai, straipsniai iš interneto, statistinių duomenų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-09
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis89.83 KB
Autoriusjurga
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biudzeto deficito priezastys finansavimo budai ir pasekmes (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą