Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Akcizų taikymas ir jų apskaičiavimas

Akcizų taikymas ir jų apskaičiavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Mokesčių kursinis darbas. Įvadas. Akcizų mokesčių mokėtojai. Akcizų objektas. Etilo alkoholis ir alkoholiniai gėrimai. Apdorotas tabakas. Energetiniai produktai. Elektros energija. Akmens angliai, koksai ir lignitai. Mokestinis laikotarpis ir akcizų deklaracijos pateikimas. Akcizų sumos apskaičiavimo reikalavimai. Akcizų sumokėjimo tvarka ir kontrolė. Akcizais apmokestinamų prekių gabenimas. Akcizų mokesčio lengvatos. Valstybės biudžeto pajamos, surinktos iš akcizo mokesčio. Praktinis akcizų apskaičiavimas. Išvados.

Ištrauka

Mokesčiai – tai valstybės arba vietinės valdžios nustatyti įstatyminiais aktais privalomi mokėjimai į tam tikro valdymo lygio biudžetą (valstybės, savivaldybių) arba nebiudžetinius fondus. Jie skirstomi į tiesioginius ir netiesioginius atsižvelgiant į apmokestinimo objektą ir mokėtojo bei valstybės santykius.
Akcizai yra vienas iš netiesioginių mokesčių, kurie mokami į valstybės biudžetą. Juos turi mokėti tam tikrų prekių gamintojai ir importuotojai – juridiniai ir fiziniai asmenys bei juridinio asmens teisių neturinčios įmonės.
Dažniausiai akcizai nustatomi prekėms, turinčioms neelastingą paklausą (alkoholiniams gėrimams (įskaitant alų), tabako gaminiams, elektros energijai ir t.t.).
Akcizų tarifai vienoms prekėms nustatomi absoliučia suma (litais) prekės kiekio ar svorio vienetui, kitoms prekėms – apmokestinamosios vertės procentais. Lietuvoje pagamintų prekių apmokestinamoji vertė – tai prekių pardavimo kaina be PVM, o importuojamų prekių – importo vertė įskaitant muito mokesčius.
Darbo tikslas – išanalizuoti akcizų mokestį.
Darbo uždaviniai:
1. Apibūdinti akcizų mokesčio mokėtojus;
2. Išnagrinėti akcizų objektus;
3. Išanalizuoti akcizų deklaracijos pateikimo, mokėtinos sumos apskaičiavimo ir mokėjimo tvarką;
4. Supažindinti su akcizų mokesčio lengvatomis;
5. Pateikti akcizų apskaičiavimo pavyzdžius;
6. Užpildyti akcizų deklaraciją.
Darbo metodas – akcizų įstatymas ir internetas.

Akcizų mokesčių mokėtojais yra:
1. Akcizais apmokestinamų prekių sandėlių savininkai;
2. Prekių importuotojai;
3. Kiti asmenys, įsigiją ar importavę prekes be akcizų, bet panaudoję jas kitiems tikslams, ar asmenys, įstatymo nustatytais atvejais, pagaminę prekes ne akcizais apmokestinamų prekių sandėlyje.
Akcizais apmokestinamų prekių sandėlio savininkas – asmuo, kuriam įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka mokesčio administratorius yra suteikęs teisę steigti akcizais apmokestinamų prekių sandėlį. Akcizais apmokestinamų prekių sandėlio savininkais laikomi ir asmenys, kuriuos jais pripažino kitų valstybių narių kompetentingos institucijos.
Asmuo, numatantis gaminti prekes, kurios yra akcizų objektas, verstis jų perdirbimu ir maišymu, šiai veiklai privalo įsteigti akcizais apmokestinamų prekių sandėlį. Šiame sandėlyje laikomos prekės, kuriame įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka leidžiama laikyti (gaminti, perdirbti, maišyti, saugoti), taip pat į jas atgabenti ar iš jų išgabenti Lietuvos Respublikos teritorijoje laisvai cirkuliuojančias akcizais apmokestinamas prekes, kurioms taikomas akcizų mokėjimo laikino atidėjimo režimas. Akcizų apmokestinamų prekių sandėlį privaloma steigti ir patalpose, ir teritorijose, kuriose vykdoma didmeninė ir mažmeninė prekyba skirtais naudoti kaip degalus (variklių), naftos dujomis ir dujiniais angliavandeniliais. Šie reikalavimai netaikomi tik asmeniniam fizinio asmens naudojimui ( t.y. skirtoms ne parduoti, o tik savo ar šeimos poreikiams) gaminamoms, perdirbamoms ir maišomoms akcizais apmokestinamoms prekėms, taip pat žemės ūkio subjektams, kurie gamina mineralinio kuro (variklių benzino) ir gazolių) bei biologinės kilmės žaliavų mišinius, skirtus naudoti žemės ūkio subjekto reikmėms. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis38.68 KB
AutoriusJovita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Savickienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Akcizu taikymas ir ju apskaiciavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • J. Savickienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą