Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Pinigų laikymo ir atsiskaitymų organizavimas įmonėje

Pinigų laikymo ir atsiskaitymų organizavimas įmonėje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įmonių finansų kursinis darbas. Įvadas. Literatūros apžvalga. Pinigų laikymo ir atsiskaitymų organizavimas įmonėje. Pinigų laikymo įmonės kasoje ir banke organizavimas. Atsiskaitymų organizavimas įmonėje. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Šiuo metu tobulėjimas pastebimas visose srityse. Todėl įmonės savo veiklą privalo tobulinti taip pat. Jų pagrindinis tikslas gauti kuo daugiau pajamų ( pinigų ). Įmonėms ypač aktualūs pinigų laikymo ir atsiskaitymų būdai, kurie sumažintų rizikas veikloje. Tad negalima joms pamiršti, kad būdų siūloma vis naujų patogesnių, tačiau ar tobulinti pinigų laikymą ir atsiskaitymus sprendžia pati įmonė.
Tyrimo objektas – "N" įmonė įsikūrusi Mažeikių rajone. Ši įmonė priklauso paslaugų sferai, nes suteikia bendrosios praktikos gydytojo stomatologo ir dantų techniko paslaugas.
Kursinio darbo tikslas – aptarti "N" įmonės pinigų laikymo ir atsiskaitymų organizavimą, tai įvertinant ir pateikiant pasiūlymų.
Kursinio darbo uždaviniai:
1. Nagrinėti įstatyminę, mokomąją, mokslinę ir kitą literatūrą;
2. Nagrinėjimui naudoti praėjusių trejų metų "N" įmonės duomenis;
3. Panaudoti įmonės dokumentų pavyzdžius;
4. Įvertinti ir pasiūlyti kaip gerinti pinigų laikymą ir atsiskaitymus.
Tyrimo metodai – analizuojami įstatymai, mokomoji, normatyvinė literatūra, bei įvairūs straipsniai šia tema, statistiniai duomenys, lyginamoji ir loginė analizė.

Įmonėms svarbu nuspręsti kaip tinkamai laikyti pinigus ir kaip kuo tinkamiau, patogiau vykdyti atsiskaitymus. Kad pasirinkimas būtų kuo geresnis manau būtina išsianalizuoti šiuos klausimus aptariančius literatūros šaltinius t. y. įstatyminę, mokomąją, mokslinę literatūrą, bei perskaityti informacinius straipsnius iš laikraščių, žurnalų ir kt. informacijos šaltinių, kurie dažniausiai pateikia naujų siūlymų, rekomenduoja problemų sprendimų būdus.
Pirmiausia besidomint reikia peržiūrėti įstatymus, taisykles, kurie yra neginčijami savo turiniu.
Pinigų laikymą reglamentuoja Lietuvos Respublikos Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklės 2000 m. vasario 17d. Nr. 179 priimtos ( 9 ). Šios taisyklės buvo įvestos siekiant suvienodinti kasos darbo ir kasos operacijų atlikimą įmonėse, įstaigose bei organizacijose. Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklėse nusakoma: pagrindinės būdingos šioms taisyklėms sąvokas; pinigų priėmimas ir išmokėjimas, kasos dokumentų įforminimas; kasos knyga ir pinigų laikymas. Taip pat reikia nepamiršti, kad Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklės jau turėjo dvejus pakeitimus: vieną 2002 m. liepos 5 d., o kitą 2003 m. kovo 19 d.
Lietuvos Respublikos Mokėjimų įstatymas priimtas 1999 m. spalio 28 d. Nr. VIII – 1370 ( 8 ) nustato Lietuvos Respublikos mokėjimų sistemą, mokėjimo priemones ir mokėjimų sistemos dalyvių santykius atliekant mokėjimus Lietuvos mastu. Šis įstatymas aprėpia: pagrindines sąvokas minimas įstatyme; mokėjimo nurodymą ir mokėjimo priemones; kas tai mokėjimas ir atsiskaitymą, kaip jie vykdomi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai21 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis61.79 KB
AutoriusIrena
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Novošinskienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pinigu laikymo ir atsiskaitymu organizavimas imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Novošinskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą