Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Mažeikių rajono savivaldybės biudžeto sudarymas ir vykdymas

Mažeikių rajono savivaldybės biudžeto sudarymas ir vykdymas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įmonių finansų kursinis darbas. Įvadas. Literatūros apžvalga. Mažeikių rajono biudžeto sudarymas ir vykdymas. Savivaldybės biudžeto sudarymas. Savivaldybės biudžeto vykdymas. Išvados ir pasiūlymai. Priedas (1).

Ištrauka

Lietuvoje, kaip ir kitose civilizuotose valstybėse, nuo seno centrinės valdžios valdymo organai nebuvo ir nėra vienintelė valdžia šalyje. Kaip ir bet kurioje demokratinėje šalyje Lietuvos teritorijos administracinių vienetų (miestų ir rajonų) gyventojai gali savarankiškai tvarkyti įvairius ekonominius, kultūrinius ir socialinius reikalus per savo išrinktas atstovaujamąsias vietos savivaldos institucijas.
Aš pasirinkau šią temą, todėl, kad Lietuvoje savivaldos reikšmė nuolat auga, o po įstojimo į Europos Sąjungą ji tapo dar reikšmingesnė. Todėl reikalinga tvirtinti vietos savivaldą, kad būtų galima geriau tenkinti teisėtus gyventojų materialinius, buitinius ir kultūrinius poreikius.
Darbo tikslas – išanalizuoti praėjusių trejų Mažeikių rajono savivaldybės biudžetinių metų duomenis, padaryti išvadas ir pateikti pasiūlymus.
Darbo uždaviniai:
1. Nagrinėti įstatyminę, mokomąją ir mokslinę medžiaga;
2. Nagrinėti paskutinių trejų metų Mažeikių rajono savivaldybės biudžeto duomenis;
3. Atlikti analizę;
4. Pateikti išvadas ir pasiūlymus.
Darbo metodas - analizuojami įstatymai, mokomoji, normatyvinė literatūra, bei įvairūs straipsniai šia tema, statistiniai duomenys, lyginamoji ir loginė analizė.

Vietos savivaldos reikšmė Lietuvos Respublikos finansų srityje yra pakankamai didėle, kad apie tai būtų daug ir plačiai rašoma. Aš aptarsiu Lietuvos Respublikos įstatymus reglamentuojančius Lietuvos Respublikos savivaldybių veikla ir biudžetą, taip pat vadovėlius, kuriuose apie tai yra rašoma ir žinoma mokslinius straipsnius rašytus mano kursinio tema.
Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatyme yra nustatomi Lietuvos Respublikos valstybė biudžeto ir savivaldybių biudžetų turinys, šių biudžetų pajamų sudarymo ir asignavimų naudojimo teisinis pagrindas, taip pat biudžetų rengimo, tvirtinimo, vykdymo, vertinimo ir kontrolės pagrindinės nuostatos, procedūros, asignavimų valdytojų pareigos, teisės ir atsakomybė. Šio įstatymo tikslas yra siekti ilgalaikės, visapusiškos ekonominės ir socialinės Lietuvos Respublikos piliečių gerovės, užtikrinti, kad sudarant ir vykdant biudžetą piniginiai ištekliai būtų naudojami efektyviai.
Lietuvos Respublikos savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymas nustato savivaldybių biudžetų pajamų šaltinius ir savivaldybių biudžetams skiriamų valstybės biudžeto dotacijų bei lėšų apskaičiavimo, tvirtinimo ir pervedimo tvarką.
Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas nustato bendrą savivaldos institucijų organizavimo ir veiklos tvarką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-23
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai22
Dydis67.85 KB
AutoriusIrena
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Novošinskienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mazeikiu rajono savivaldybes biudzeto sudarymas ir vykdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Novošinskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą