Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Lizingas (tarptautinės ilgalaikės nuomos operacijos)

Lizingas (tarptautinės ilgalaikės nuomos operacijos)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Lizingas ir jo vaidmuo ekonomikoje. Lizingo objektas ir subjektas. Bankų vaidmuo lizingo rinkoje. Lizingo rūšys. Lizingo procedūros organizavimo etapai. Lizingo mokėjimų rūšys. Už objekto lizingą dažniausiai atsiskaitoma pinigine forma. Lizingo raida ir perspektyvos Lietuvoje. Pirkimo išsimokėtinai Ego kortelių turėtojų skaičius viršijo 10 tūkst. UAB "Hanza lizingas" sparčiai didina finansinį portfelį. VB Lizingas – pirmoji lizingo bendrovė Lietuvoje.

Ištrauka

Lizingas – tai netradicinė finansavimo sistema, jungianti ilgalaikės nuomos ir kreditavimo elementus. Jo esmė yra ilgalaikė nuoma, kurią įmonei lizingo gavėjai suteikia bankas, lizingo objektą gaminanti įmonė ar lizingo kompanija, vadinama lizingo davėju. Sudaręs su lizingo gavėju lizingo sutartį, lizingo davėjas perka įrengimą, mašinas, kitą nekilnojamąjį ar kilnojamąjį turtą ir išnuomoja lizingo gavėjui už tam tikrą mokėjimų sumą, kurią šis moka per visą sutarties laiką.
Ekonominiu požiūriu lizingas – tai ilgalaikis kreditas prekine forma, kai išnuomotos priemonės savininkas už suteiktą daiktinę paskolą gauna palūkanas.

Lizingas, kaip finansavimo priemonė, buvo žinomas dar 2000 m. pr. Kr. Babilone ir Egipte. Pirmosios rašytinės taisyklės randamos apie 550 m. pr. Kr. Senovės Romoje, kur Justiniano kodeksas išskyrė finansinį lizingą ir operatyvinį lizingą. Nors dauguma valstybių lizingą tik neseniai reglamentavo įstatymiškai, pagrindiniai principai išliko tie patys, kaip ir Justiniano kodekse.
Naujaisiais amžiais lizingas, kaip reiškinys, pirmiausia pasirodė Europoje – tiksliau, Didžiojoje Britanijoje, XIX a.- ir išsivystė iki dabartinės formos per pastaruosius 30 metų. Šiuo metu lizingas yra viena iš populiariausių finansavimo priemonių Vakarų šalyse.

Lizingas suteikia naujų galimybių ir privalumų tiek lizingo davėjui, tie gavėjui, nes:
• Lizingo gavėjas gali pradėti gamybą neturėdamas stambesnių finansinių šaltinių naujam įrenginiui pirkti. Lizingo būdu gavęs įrengimą, jis išsprendžia įrengimo įsigijimo ir finansavimo problemą. Tuo tarpu savo vidinius finansinius šaltinius jis gali panaudoti kitiems tikslams;
• Lizingo mokėjimai už įrengimo nuomą įtraukiami į produkcijos savikainą, todėl apmokestinamojo pelno dalis sumažėja. Lizingo gavėjo finansinėje atskaitomybėje išsinuomotas įrengimas parodomas tiek aktyvuose, tiek pasyvuose, o tai reiškia, kad jis nepablogina įmonės finansinės padėties; ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-23
DalykasFinansų referatas
KategorijaFinansai
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis49.57 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasas. A. Žižytė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lizingas (tarptautines ilgalaikes nuomos operacijos) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • as. A. Žižytė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą