Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Bankų kūrimasis ir plėtra Lietuvoje

Bankų kūrimasis ir plėtra Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Įvadas. Bankų esmė. Istorinės bankininkystės šaknys. Bankų veiklos esmė. Banko organizacinė struktūra. Bankas – rizikos įmonė. Bankų klasifikacija. Lietuvos Bankas. Lietuvos banko įsteigimas. Lietuvos banko veiklos bruožai. Lietuvos komerciniai bankai. Komercinių bankų kūrimasis ir plėtra Lietuvoje. Komerciniai bankai atkūrus nepriklausomybė. Bankų šiandieninė veikla ir dabartiniai bankai Lietuvoje. Bankų priežiūra Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Bankininkystė yra sena veiklos rūšis. Paskolas teikiantys bei užsienio valiutos keičiantys bankai egzistavo jau senovės Babilonijoje ir antikinėse civilizacijose, ypač Romoje. Bet šiuolaikinė bankininkystė prasidėjo renesanso laikotarpyje Italijoje, kur bankai, be užsienio valiutos pirkimo ir pardavimo, dar priimdavo indėlius iki pareikalavimo ir terminuotus indėlius. Indėlio pervedimo nurodymas buvo duodamas žodžiu, savininkui užėjus pas sėdinti prie savo darbo stalo bankininką; taip buvo net ir vėliau, kai čekiai jau buvo žinomi. Mūsų terminas "bankrotas" irgi yra atėjęs iš italų kalbos ir reiškia tradicija, kai nebegalinčio išmokėti kreditoriaus bankininko darbo stalas buvo sulaužomas. Žymiausi Italijos bankininkai buvo Medičiai (Medici). Šeima, kuri vienu metu valdė Florenciją ir teikė paskolas valdovams ir pirkliams Italijoje bei visoje Europoje.
Lietuva, kitaip negu kai kurios valstybės (Anglija, Belgija, Olandija, Prancūzija, Šveicarija), turėjusios senas ir tvirtas bankininkystės tradicijas, iš pat pradžių pasirinko bankų veiklos teisinio reglamentavimo kelią. Tai galėtų reikšti, jog Lietuvos valdžia atmėtė liberalinio individualizavimo idėją, pagrįstą nesikišimo į bankų reikalavimus politiką, juos traktavo ne kaip grynai privačias, o visuomenines valstybines įmones. Tokį požiūrį galėjo nulemti pasikeitęs bankų pobūdis. Anksčiau bankai veisdavosi daugiausia nuosavais pinigais, o XX a. pradžioje – indėlininkų pinigais. Dėl to reikėjo apsaugoti jų interesus, ginti juos nuo nesąžiningų bankininkų. Pagaliau bankų veiklą teisiškai reglamentuoti vertė ir pasikeitę (dėl aukso monetų standarto išnykimo) komercinių ir emisijos bankų ryšiai, jų sutamprėjimas. Nuo komercinių bankų teikiamų paskolų dydžio, kaip niekuomet anksčiau, pradėjo priklausyti emisijos bankų aukso ir užsienio valiutos atsargos, pinigų stabilumas. Komercinių bankų banknotai pasidarė pavojingi centriniams bankams ir pinigams.
Šiuo metu Lietuvoje bankų veiklą reglamentuoja: Lietuvos Respublikos Lietuvos banko įstatymas, Lietuvos Respublikos komercinių bankų įstatymas, Lietuvos respublikos akcinių bendrovių įstatymas ir apie 40 Vyriausybės nutarimų bei taisyklių. Be to banko veiklą apibrėžia ir banko statutas.
Taigi bankininkystė nėra naujas XXI a. atradimas, tai yra nuo seno atėjusi žmonių ekonominė veikla. Tai yra pakankamai sunkus, įdomus, reikalingas bei rizikingas verslas. O savo darbe susidedančiame iš pagrindinių 5 skyrių aš pabandysiu pristatyti banką, kai įmonė kuri tvarko visus reikalus susijusius su šalies gyventojų pinigais.
Kadangi bankai yra labai įvairūs, pabandysiu pristatyti jų rūšys ir pagrindinius skirtumus. 4 skyriuje apibendrinsiu bankus esančius Lietuvoje, ir pabrėšiu, kurie yra labiau populiaresni tarp Lietuvos gyventojų.
Svarbu, kad žmonės pasitikėtų bankais, ir nebijotų laikyti juose savo santaupų, taigi apibudinsiu 5 skyriuje bankų priežiūros aparatą veikiantį Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-25
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis42 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17
Dydis77.42 KB
AutoriusLeira
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasIstorijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Banku kurimasis ir pletra Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 42 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą