Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Joniškio rajono savivaldybės 2004-2005 metų biudžetas ir jo paskirstymo efektyvumas

Joniškio rajono savivaldybės 2004-2005 metų biudžetas ir jo paskirstymo efektyvumas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Savivaldybės biudžeto sudarymo teoriniai aspektai. Savivaldybės biudžeto samprata. Savivaldybių funkcijos. Savarankiškosios savivaldybių funkcijos. Priskirtosios (ribotai savarankiškos) savivaldybių funkcijos. Valstybinės (perduotos savivaldybėms) funkcijos. Savivaldybės biudžeto formavimo principai. Savivaldybės biudžeto formavimo metodai. Vietos savivaldybių biudžetų rengimas, tvirtinimas ir vykdymas. Savivaldybių biudžeto pajamos. Savivaldybių skolinimosi galimybės ir apribojimai. Savivaldybės biudžeto išlaidos ir jų klasifikacija. Joniškio rajono 2004-2005 metų biudžeto apžvalga. Joniškio rajono 2004 metų biudžeto apžvalga. Joniškio rajono 2005 metų biudžeto apžvalga. Joniškio rajono savivaldybės 2004-2005 metų biudžeto pajamų ir išlaidų vykdymo efektyvumas. Išvados.

Ištrauka

Lietuvoje, kaip ir kitose civilizuotose valstybėse, nuo nuo seno centrinės valdžios valdymo organai nebuvo ir nėra vienintelė valdžia šalyje. Kaip ir bet kurioje demokratinėje šalyje, Lietuvos teritorijos administracinių vienetų (miestų ir rajonų) gyventojai gali savarankiškai tvarkyti įvairius ekonominius, kultūrinius ir socialinius reikalus per savo išrinktas atstovaująmasias vietos savivaldos institucijas – savivalybės.
Vietos savivaldybių biudžetų pajamos, remiantis Letuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, formuojamos iš savivaldybių teritorijose esančių įmonių, įstaigų ir organizacijų mokamų mokesčių, iš įplaukų už savivaldybių nuosavybei priklausančio turto eksploatavimą, iš valstybės biudžeto dotacijų bei kitų pagal Lietuvos Respublikos įstatymus savivaldybėms priskirtų pajamų šaltinių. Iš viso be vietos savivaldos įstatymo, šiuo metu veikia dar daugelis kitų savivaldybių veiklą reglamentuojančių teisės aktų.
Temos aktualumas. Savivaldybės biudžetas priklauso nuo Vyriausybės – įstatymų leidžiamos valdžios, kuri nustato vykdomajai valdžiai tam tikrus rėmus ir gaires ūkio, finansų tvarkymo sritys. Biudžeto svarstymas ir tvirtinimas savivaldybių tarybose yra vienas svarbiausių metų įvykių.
Darbo tikslas. Išnagrinėti Joniškio rajono savivaldybės 2004-2005 m. biudžeto sudarymą, jo panaudojimą ir efektyvumą.
Darbo uždaviniai:
• Išnagrinėti savivaldybės biudžeto sandarą;
• Aptarti savivaldybės biudžeto formavimo principus ir metodus;
• Sužinoti, kaip yra rengiamas, tvitinamas ir vykdomas vietos savivaldybės biudžetas;
• Išsiaiškinti, kaip formuojamos biudžeto pajamos ir išlaidos;
• Išanalizuoti ir palyginti Joniškio rajono savivaldybės 2004-2005 m. biudžetus.
Tyrimo objektas. Joniškio rajono savivaldybės 2004-2005 m. planuoti bei įvykdyti biudžetai.
Darbo pagrindas. Atliekant šį kursinį darbą buvo naudojamasi Joniškio rajono savivaldybės pateiktais duomenimis, nutarimais, Lietuvos Respublikos Savivaldybių įstatymais, literatūriniais bei internetiniais duomenimis.


SANTRAUKA

Kursiniame darbe nagrinėjamas Joniškio savivaldybės 2004-2005 metų biudžetas ir jo paskirstymo efektyvumas.
Kursinį darbą sudaro dvi pagrindinės dalys: teorinė ir praktinė. Pirmoje dalyje apžvelgti teoriniai savivaldybės biudžeto formavimo principai ir metodai, savivaldybės biudžeto rengimas, tvirtinimas ir vykdymas, savivaldybės biudžeto pajamos, išlaidos ir jų klasifikacija.
Praktinėje dalyje apžvelgiami 2004 m. ir 2005 m. Joniškio savivaldybės biudžetai.
Remiantis darbo rezultatais padarytos išvados. Jos pateiktos paskutinėje kursinio darbo dalyje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-12
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis46.29 KB
AutoriusSima
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Joniskio rajono savivaldybes 2004 2005 metu biudzetas ir jo paskirstymo efektyvumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą