Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Valstybės skola, jos valdymas

Valstybės skola, jos valdymas

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Valstybės skolos esmė. Valstybės skolinimosi tikslai ir skolos valdymo uždaviniai. Skolos valdymo politika. Valstybės skolinimosi poreikis, priežastys bei poveikis. Biudžeto deficitas. Valstybės skolos valdymas. Efektyvaus skolos valdymo organizavimas. Institucijos, dalyvaujančios valdant valstybės skolą. Valstybės skolos Lietuvoje ir kitose šalyse. Valstybės skola Lietuvoje. Valstybės skolos kitose šalyse. Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu laikomasi nuostatos, kad valstybės skolinimasis yra neišvengiamas ir tikrai nesmerktinas ūkio plėtros reiškinys – valstybiniam sektoriui skolinantis šalies viduje ir užsienyje tarp šalių perskirstomi kapitalo ištekliai. Ekonomikos teorijoje teigiama, kad valstybinio sektoriaus skolinimas gali paskatinti ekonomikos augimą, tačiau visada yra rizika, kad dėl per didelio naudojimosi kreditais, ypač užsienio, gali atsirasti tokie skolos tvarkymo poreikiai, kurie bus nepakeliami šalies biudžetui ir tai apsunkins ekonomikos plėtrą.
Kursinio darbo tikslas yra suprasti valstybės skolos esmę, apžvelgti jos valdymo ypatumus bei dabartinę valstybės skolą Lietuvoje, palyginti ją su kitų užsienio šalių skolomis.
Uždaviniai šiame kursiniame darbe būtų:
- pateikti valstybės skolos esmę;
- pateikti valstybės skolos valdymo ypatumus;
- susipažinti su dabartine valstybės skola Lietuvoje bei ją palyginti su ankstesniais metais;
- palyginti valstybės skolų rodiklius Lietuvoje su kitų užsienio valstybių skolų rodikliais.
Kadangi informacija apie valstybės skolą yra vieša ir visiems prieinama, nemažai literatūros ir duomenų šiam kursiniam darbui paimta iš interneto. Taip pat buvo panaudota medžiaga apie valstybės skolą iš anksčiau dėstytų dalykų – finansų bei tarptautinių finansų.
Pagrindiniai sunkumai, su kuriais susidurta rašant kursinį darbą, buvo temos platumas ir naujausios informacijos apie dabartinę valstybės skolą Lietuvoje bei kitose užsienio šalyse trūkumas: kad neapkrauti kursinio darbo ypatingai dideliu kiekiu informacijos, buvo aprašyti, mano manymu, vieni svarbiausi ir akualiausi aspektai; visuose literatūros šaltiniuose duomenys yra pateikiami kelių metų ar mėnesių senumo, todėl tik tokie duomenys ir buvo panaudoti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-20
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis34.71 KB
Autoriusagne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes skola jos valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą